کدخبر: 221156 ارسال به دیگران پرینت

تصویب افزایش سرمایه در شرکت فولاد «تاراز»

دنیای معدن -با تشکیل نشست مجمع فوق‌العاده شرکت فولاد تاراز افزایش سرمایه این شرکت به میزان ۲۱۹درصد مورد تصویب سهامداران قرار گرفت.

به گزارش دنیای معدن به نقل از روابط عمومی فولاد تاراز، روز یکشنبه ۲۱ شهریور نشست مجمع فوق‌العاده این شرکت با حضور ۸/ ۹۴درصدی سهامداران برگزار شد و سهامداران با افزایش سرمایه این شرکت از ۲۳۵۰میلیارد ریال کنونی به ۷۵۰۰میلیارد ریال موافقت کردند. افزایش سرمایه فولاد تاراز به منظور اجرای طرح توسعه این شرکت برای تبدیل کلاف‌های گرم فولادی به کلاف خام با پیاده‌سازی پروژه‌های خط اسیدی‌شویی و خطوط نورد سرد تک قفسه‌ای تعریف شده است و درصورت تحقق کامل تا ۴۵۰هزار تن کلاف خام در سال تامین خواهد شد و بخش عمده‌ای از این کلاف‌ها برای تغذیه خط گالوانیزه موجود فولاد تاراز مورد استفاده قرار خواهد گرفت. طرح توسعه مذکور شامل خطوط اسیدشویی، نورد تک‌قفسه‌ای۱۲۵۰ و نورد تک‌قفسه‌ای ۱۴۵۰ است و پیش‌بینی می‌شود فاز نخست آن در سه ماه اول ۱۴۰۱به بهره‌برداری برسد. سرمایه مورد نیاز در این طرح ۶۱۵ میلیارد تومان محاسبه شده که ۱۰۰ میلیارد تومان آن سال‌ پیش مصوب شد.

پروژه توسعه شرکت در حال حاضر در مرحله تکمیل فونداسیون نوردها و نیز بازسازی و تکمیل تجهیزات خطوط نورد خریداری شده است. همچنین این افزایش سرمایه در قالب تاسیس و سرمایه‌گذاری در شرکت نورد فولاد زرین شهرکرد صورت خواهد گرفت که ۷/ ۹۹درصد از سهام آن به فولاد تاراز تعلق دارد.

فولاد تاراز یکی از پنج تولیدکننده عمده ورق‌های گالوانیزه در ایران است و طرح توسعه آن در راستای اهداف کلی صنعتی کشور و توسعه منطقه صورت می‌گیرد. با تحقق کامل طرح توسعه‌ای فولاد تاراز، ۶۰درصد از ورق‌های خام تولیدی به مصرف تولید واحد گالوانیزه در خود شرکت خواهد ‌رسید و مابقی تا زمان پیاده‌سازی توسعه مرحله دوم تکمیلی زنجیره تولید محصول سرد برای تامین نیاز کلاف خام شرکت‌های تولیدکننده کلاف قلع اندود و گالوانیزه در منطقه خواهد رسید. پیش‌بینی می‌شود این طرح توسعه تا ۱۴۰۳ به‌صورت ۱۰۰درصد به بهره‌برداری برسد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:

دیدگاه تان را بنویسید