243171

دولت تلاش دارد نظام رتبه بندی در آموزش و پرورش به صورت کامل اجرایی شود

دنیای معدن: معاون وزیر و رییس سازمان مدارس غیردولتی و مشارکت های مردمی وزارت آموزش و پرورش گفت: دولت تلاش دارد تا نظام رتبه بندی را به سرمنزل مقصود برساند و به صورت کامل اجرایی شود و فرهنگیان نیز برای تسهیل در اجرای رتبه بندی با دولت همکاری کنند.

به گزارش دنیای معدن به نقل از ایرنا، احمد محمود زاده شامگاه پنجشنبه در دیدار جمعی از فرهنگیان شیراز با وی و ربیس کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی در شیراز اظهار کرد: موضوع بیانیه گام دوم انقلاب و سند تحول بسیار دارای اهمیت و سرمایه نظام است زیرا آینده نظام جمهوری اسلامی در مدارس رقم می خورد.

معاون وزیر و رییس سازمان مدارس غیردولتی و مشارکت های مردمی وزارت آموزش و پرورش افزود: در بحث سند تحول اغلب موارد به نیروی انسانی مربوط می شود لذا این موضوع به خوبی در سند دیده شده است.

محمودزاده تصریح کرد: چنان که رهبر معظم انقلاب نیز فرموده اند، هنوز ورود موثر به سند تحول صورت نگرفته است زیرا موضوع سخت افزاری هنوز حل نشده است.

وی ادامه داد: در کشورهای دیگر رتبه بندی صرفا برای دانشگاه ها وجود دارد نه معلمان، لذا کار رتبه بندی معلمان بسیار کار مشکلی است.

معاون وزیر و رییس سازمان مدارس غیردولتی و مشارکت های مردمی وزارت آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: شاخص‌های رتبه بندی چنان که باید کامل وجامع نیست لذا ضروری است با تعاملی بین دولت و مجلس، شاخص های نظام رتبه بندی ترمیم و اصلاح شود.

وی ادامه داد: نظام رتبه بندی در آموزش و پرورش نهادینه خواهد شد و به افزایش کیفیت آموزشی و پرورشی منجر خواهد شد.

 

دیدگاهتان را بنویسید