238304

انتقاد عضو کمیسیون آموزش مجلس از تعلل دولت در اجرای قانون رتبه بندی معلمان

دنیای معدن: عضو کمیسیون آموزش مجلس گفت: در حالیکه مجلس برای قانون رتبه بندی اعتبار مناسبی در بودجه سنواتی دیده، چرا نسبت به اجرای این قانون تعلل صورت می گیرد.

به گزارش دنیای معدن به نقل از خانه ملت، احمدحسین فلاحی با انتقاد از تعلل اجرای قانون رتبه بندی معلمان از سوی بخش‌هایی از دولت، عنوان کرد: در رابطه با اجرای کُند رتبه بندی معلمان، کمیسیون گلایه‌هایی داشته و این انتقادات در نشست‌های مشترک به وزارت آموزش و پرورش منتقل شده است.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با یادآوری اینکه قانون رتبه بندی معلمان از اسفندماه به دولت ابلاغ شد، گفت: انتظار داشتیم در فرصت تعطیلات تابستان سازوکار رتبه بندی معلمان پیش بینی می‌شد ولی دولت در این خصوص تعلل فراوان داشت.

وی ادامه داد: حتی زمان راه اندازی سامانه و بارگذاری مدارک و سوابق نیز با کج سلیقگی در دوران اربعین حسینی(ع) انتخاب شد که بسیاری از معلمان درگیر سفر معنوی کربلا بود لذا آموزش و پرورش باید هرچه سریع‌تر با گردآوری اطلاعات نسبت به تعیین رتبه معلمان بر اساس قانون اقدام کند.

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: وقتی مجلس برای اجرای این قانون اعتباری را در بودجه سنواتی در نظر می‌گیرد و با تصویب یک قانون جامع دست دولت را نیز در اجرا باز می‌گذارد، انتظار نداریم بیش از این اجرای این قانون هم برای معلمان به طول بینجامد و این قانون شیرین برای معلمان تلخ شود.

 

 

دیدگاه تان را بنویسید