235324

نوری: طرح رتبه‌بندی معلمان از اول شهریورماه آغاز می‌شود

دنیای معدن- وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه قریب ۱۰ سال است که طرح رتبه‌بندی معلمان در کشور مطرح شده، گفت: برنامه اجرایی طرح طبقه‌بندی معلمان از اول شهریور‌ماه آغاز می‌شود.

به گزارش به دنیای معدن از فارس، یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش ظهر امروز در جلسه شورای اداری شهرستان اسلام آبادغرب که با حضور مسئولین شهرستانی و مردم اسلام آباد غرب برگزار شد؛ اظهار کرد: دولت سیزدهم با الگوگیری از روش حکومتی امام علی (ع) در تلاش است که تا حد ممکن به سمت عدالت حرکت کند.

وی افزود: در همین رابطه اقداماتی همچون آزاد سازی سواحل و طرح هزینه‌کرد درآمدهای مالیاتی استان‌ها در همان استان صورت گرفته است اما نتیجه اقدامات فوراً بروز پیدا نمی‌کند و ثمرات آن در آینده نمایان می‌شود.

وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: نتیجه سفرهای استانی تا امروز ۲۵ هزار میلیارد تومان اعتبار تخصیص یافته به استان‌ها فقط در بحث آموزش و پرورش است و در بخش‌های دیگر هم همین روند انجام شده است.

نوری گفت: با توجه به طرح‌هایی که در گذشته در اسلام آباد غرب و استان کرمانشاه شروع به اجرا شدند انتظار می‌رفت که امروز اسلام آبادغرب قطب شرکت‌های کشاورزی کرمانشاه باشد و با یک الگوی راهبردی درست در جهت اشتغالزایی در کرمانشاه حرکت کند.

وی عنوان کرد: در راستای تحقق شعارهای عدالت محور دولت سیزدهم مدارس بازگشایی شدند و با وجود زمزمه‌ها آمارهای کرونا نیز کاهش یافته و بازگشایی مدارس باعث یادگیری چند میلیون دانش‌آموز محروم از امکانات آموزشی مجازی در کشور شد.

نوری با بیان اینکه قریب ۱۰ سال است که طرح رتبه بندی معلمان در کشور مطرح شده، بیان کرد: برنامه اجرایی طرح طبقه بندی معلمان از اول شهریور ماه آغاز می‌شود.

وزیر آموزش و پرورش خاطر نشان کرد: در یک ماه پایانی سال تحصیلی تغذیه دانش‌آموزان مناطق محروم در ۲ استان به صورت آزمایشی اجرا شد و در سال آینده هم اجرا خواهد شد.

وی گفت: نیمی از اعتبار ۲۴ چمن مصنوعی داخل مدرسه، ۲۴ سالن ورزشی درون مدرسه و هفت زمین ساحلی در استان کرمانشاه را وزارت آموزش و پرورش تأمین کرده است و این برنامه‌ها جز پروژه‌های تعطیل بودند که دوباره راه اندازی شدند.

نوری مطرح کرد: آمار ۳۸.۵ درصدی بیکاری شهرستان اسلام آبادغرب نسبت به آمار ۱۱ درصدی استان همجوار یعنی ایلام آمار بسیار بالایی است.

وی ادامه داد: استخدام نیروهای بومی در اسلام آباد غرب باید در اولویت باشد و نیروهای بومی هم باید آماده کار باشند و تخصص کافی داشته باشند.

وزیر آموزش و پرورش خاطر نشان کرد: در بعضی از موارد هم زمینه کار وجود دارد اما اشتغالزایی صورت نمی‌گیرد و از علل دیگر آمار بالای بیکاری در این شهرستان پروژه‌های نیمه‌کاره بسیاری هستند که باید هرچه سریع‌تر افتتاح شوند.

 

دیدگاه تان را بنویسید