234178

نامه منادی به مخبر درباره مغایرت آیین‌نامه رتبه‌بندی معلمان با قانون

دنیای معدن- رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس طی نامه‌ای خطاب به معاون اول رئیس جمهور نسبت به نحوه تنظیم پیش نویس آیین نامه رتبه بندی معلمان و مغایرت آن با قانون مصوب مجلس انتقاد کرد.

به گزارش دنیای معدن، علیرضا منادی سفیدان رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای خطاب به محمد مخبر معاون اول رئیس‌جمهور نسبت به نحوه تنظیم پیش نویس آیین‌نامه رتبه‌بندی معلمان و مغایرت آن با قانون مصوب مجلس انتقاد کرد.

متن نامه علیرضا منادی سفیدان رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات  مجلس خطاب به معاون اول رئیس جمهور به شرح ذیل است:

جناب آقای دکتر مخبر

معاون اول محترم رئیس جمهور

سلام علیکم

احتراماً همانگونه که مستحضرید آیین نامه اجرایی قانون نظام رتبه بندی معلمان مراحل نهایی تصویب خود را طی می‌نماید. طبق اخبار واصله پیش‌نویس آیین‌نامه مزبور که قرار است در هیات وزیران مطرح شود در موارد متعددی با قانون مصوب مجلس مغایر است. همچنین طبق ماده (9) قانون نظام رتبه‌بندی معلمان، بایستی دو نفر از اعضای کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی در تهیه آیین نامه نظارت می‌نمودند که متاسفانه فقط در یک جلسه تهیه پیش‌نویس در دولت حضور داشتند و جلسات بعدی بدون حضور ایشان برگزار شده است.

بنابراین با عنایت به اینکه پیش‌نویس آیین نامه مزبور دچار تغییرات اساسی گردیده که خلاف مواد مختلف قانون می‌باشد و بدون حضور نمایندگان ناظر مجلس تهیه شده است، خواهشمنداست دستور فرمایید مرّ قانون در تهیه و تصویب آیین نامه مزبور رعایت گردد و از سپردن سرنوشت معلمین کشور به آزمون‌های کذایی و کانون‌های ارزیابی که کار را غیر علمی و بسیار کند خواهد نمود، خودداری شود.

دکتر علیرضا منادی سفیدان                             

رونوشت:

- جناب آقای دکتر قالیباف رئیس محترم مجلس شورای اسلامی و رئیس محترم هیأت تطبیق مصوبات دولت با قوانین جهت استحضار

- جناب آقای دکتر نوری وزیر محترم آموزش و پرورش جهت استحضار

- جناب آقای مهندس پشمچی زاده معاون محترم نظارت مجلس جهت استحضار

 

دیدگاه تان را بنویسید