233778

نوری: دیگر اجازه ندارند در مدارس کنکور برگزار کنند

دنیای معدن- وزیر آموزش و پرورش گفت: کنکور را چه کسی برجسته کرده است به جز صدا و سیما؛ امروز در شورای عالی انقلاب فرهنگی اعلام می‌کنم از این به بعد اجازه ندارند در مدارس کنکور برگزار کنند.

به گزارش دنیای معدن؛ یوسف نوری در "نخستین جلسه شورای سیاست‌گذاری اجرایی سند نظام جامع راهنمایی و مشاوره و کمیته ملی پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی دانش‌آموزان" اظهار کرد: توجه به آسیب‌های اجتماعی در وزارت آموزش و پرورش شعاری است، ابتدا باید از ظرفیت آموزش و پرورش به طور کامل برای مقابله با آسیب‌ها استفاده کنیم و بعد به سراغ سایر بخش‌ها برویم.

دست از سر معلمان بردارید!

وی افزود: صدا و سیما برای آموزش و پرورش جز بر خلاف حکمرانی تربیتی چه اقدامی انجام داده است؟ به آقای جبلی رئیس صدا و سیما نامه نوشتم و گفتم دست از سر معلمان بردارید، رتبه‌بندی و افزایش حقوق به شما چه ارتباطی دارد! چرا این مسائل را برای کارمندان خود منعکس نمی‌کنید؟ بیش از 50 نامه از سوی معلمان داشتیم که درخواست داشتند به صدا و سیما بگویید دست از سر ما بردارد.

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: کنکور را چه کسی برجسته کرده است به جز صدا و سیما؛ امروز در شورای عالی انقلاب فرهنگی اعلام می‌کنم از این به بعد اجازه ندارند در مدارس کنکور برگزار کنند.

وی مطرح کرد: تعداد زیادی کلاس چند پایه در کشور داریم اما هنوز معلم ویژه برای آنها تربیت نکرده‌ایم برای مشاوره هم باید رشته خاص در دانشگاه فرهنگیان داشته باشیم اما یک سال است این رشته تأسیس شده و برخی مشاوران مدارس رشته مرتبط ندارند.

وزیر آموزش و پرورش متذکر شد: معلمان باید آموزش ببینند اما اکنون آموزش آنها کلیشه‌ای شده است.

وی با اشاره به اینکه ورود نیروهای متخصص و جهادی به مدارس باید براساس ضوابطی باشد، گفت: هنوز با دانشکد‌ه‌‌های علوم تربیتی مذاکره نداشتیم تا بگوییم با کمبود مشاور مواجه هستیم و آنها دانشجویان خود را برای کمک به مدارس بفرستند؛ آموزش و پرورش جز با کمک مردمی اداره نمی‌شود، وقتی اجازه نمی‌دهیم یک انجمن یا گروه جهادی به مدرسه برود چه انتظاری داریم که آموزش و پرورش اداره شود.

وی اضافه کرد: لازم است از ظرفیت‌های بیرونی اشخاص حقیقی و حقوقی یا موسسات استفاده کنیم، حوزه علمیه و... بخشی از معضلات ما به همین حیطه برمی‌گردد. 

 

دیدگاه تان را بنویسید