233782

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان ایلام:

دوره آموزش سنگ تراشی سنگ های قیمتی در ایلام برگزار می شود

دنیای معدن: معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان ایلام گفت: چند وقت دیگر آموزش سنگ تراشی سنگ های قیمتی در شهر ایلام برای علاقه مندان به این رشته صورت می گیرد.

به گزارش دنیای معدن؛ محسنی معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان ایلام بیان داشت: با توجه به بودجه ای که در نظر گرفته شده در شهرستان ها در طول ایام تابستان و تعطیلات آموزش هایی برگزار می شود ولی چند وقت دیگر آموزش سنگ تراشی سنگ های قیمتی در شهر ایلام برای علاقه مندان به این رشته صورت می گیرد.

وی افزود: برخی از دوره ها بستگی به متقاضی دارد که در شهرستان ها نیاز سنجی از مردم انجام می گیرد که چه آموزش هایی لازم است برگزار شود.

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان ایلام گفت: تفاهمنامه ای با کمیته امداد، سازمان زندان ها و بنیاد علوی جهت برگزاری آموزش ها منعقد شده چون سازمان های مربوطه بودجه آموزشی دارند با همکاری یکدیگر آموزش به صورت رایگان برای افراد جامعه هدف برگزار می کنیم.

محسنی ادامه داد: کسانی که این دوره ها برای آنها منتهی به شغل شود پروانه تولید به صورت انفرادی و یا اگر چند نفر به صورت گروهی درخواست داشتند پروانه تولید کارگاهی داده می شود و بعد از اخذ پروانه با آنها تسهیلات و برای بازار فروش در نمایشگاه های خارجی و داخلی و حتی شبکه های مجازی از آنها حمایت می کنیم.

وی خاطرنشان کرد: از صفر تا صد از صنعتگری که بخواهد کار و فعالیت داشته باشد حمایت می کنیم.

محسنی در پایان یادآور شد: برای اطلاع رسانی زمان برگزاری دوره ها از طریق فضای مجازی و همچنین علاقمندان جهت ثبت نام آموزش می توانند به صنایع دستی استان یا شهرستان محل اقامت خود مراجعه کند./

 

دیدگاه تان را بنویسید