247646

خرید 550 واگن حمل بار از سوی چادرملو

دنیای معدن: مدیر عامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو در بازدید و نشست مشترک مدیران شرکت های بزرگ فولادی و رئیس هیات عامل ایمیدرو با مدیران گروه مپنا و شرکت واگن پارس ، با اشاره به اهمیت و ضرورت تعمیم و توسعه حمل نقل ریلی در شرکت چادرملو گفت: شرکت معدنی و صنعتی چادرملو با درک ضرورت برخورداری از تجهیزات حمل و نقل ریلی در گام اول با خرید 550 واگن باری برای خرید 10 لوکوموتیو نیز برنامه ریزی کرده است .

به گزارش دنیای معدن، مهندس طاهر زاده افزود: از مجموع واگنهای خریداری شده تاکنون 350 واگن تحویل گردیده است و مابقی در سالجاری تحویل می گردد.

وی همچنین با بیان اینکه اولویت نخست چادرملو  در خریدها،  حمایت از تولید ملی است گفت : مذاکرات اولیه برای تامین 10 لوکوموتیو  دیگر در دست اقدام است .

مدیر عامل چادرملو تصریح کرد:  با توجه به بعد مسافت مجتمع معدن و مجتمع صنعتی چادرملو،  استفاده از ظرفیت حمل و نقل ریلی  علاوه بر کاهش بار ترافیکی جاده ای در شرایط فعلی ، موجب کاهش هزینه ها ی حمل  نیز می گردد .

گفتنی است، شرکت سریر لجستیک هوشمند ایرانیان در اواخرسال 1400 در هلدینگ چادرملو تاسیس گردید و در سال گذشته موفق گردید بیش از 3 میلیون تن کنسانتره در مسیر حدود 220حدود کیلومتری معدن تا مجتمع صنعتی چادرملو را جابجا نماید .

 

دیدگاهتان را بنویسید