248673

رشد ۱۰۴ درصدی کشور در تولید ماشین‌‌‌آلات راهسازی و معدنی

دنیای معدن: معاون صنایع و ماشین‌آلات وزارت صمت گفت: صنعت کشور در مسیر توسعه قرار گرفته و در تولید ماشین‌‌‌آلات راهسازی و معدنی با رشد ۱۰۴درصدی همراه هستیم.

به گزارش «دنیای معدن»، سیدمحمد موسوی اظهار کرد: در حال حاضر بیش از ۳۶۰۰شرکت صنعتی در کشور فعالیت دارند که ۲۰۰مورد آن شرکت دانش‌بنیان است. همچنین بیش از ۴۵‌هزار صنف در کشور فعال هستند.

موسوی خاطرنشان کرد: صنعت کشور در مسیر توسعه قرار گرفته و در تولید ماشین‌‌‌آلات راهسازی و معدنی با رشد ۱۰۴درصدی همراه هستیم. در طول هشت‌سال فعالیت دولت قبل، میانگین رشد کشور ۵.۲درصد بوده است، در حالی که در سال نخست استقرار دولت سیزدهم این آمار به ۵.۴درصد رسید و در بهار امسال نیز به ۶‌درصد رشد دست یافته است.

وی ادامه داد: سال گذشته ۵۳میلیارد دلار صادرات محصولات صنعتی را در کشور داشتیم که بیانگر پویایی این بخش است. در بخش تولید تراکتور نیز با رشد ۴۰درصدی مواجه هستیم و بیش از ۵‌هزار تراکتور اضافه تولید کرده‌‌‌ایم.

معاون وزارت صنعت، معدن و تجارت بیان کرد: هم‌اکنون از تولید ۲۵‌هزار دستگاه تراکتور در سال به ۳۱‌هزار و ۵۰۰دستگاه تراکتور رسیده‌‌‌ایم، در حالی که نیاز کشور سالانه ۲۵‌هزار دستگاه است. برنامه امسال، تولید ۴۰‌هزار دستگاه تراکتور است که صادرات آن نیز در اولویت قرار گرفته است.

وی ادامه داد: عمده مسائل ما در حوزه گمرک، بانک و رفع تعهدات ارزی است که حل مسائل مربوط به این کار نیازمند تقسیم کار ملی است. هم‌اکنون روابط با کشورهای همسایه افزایش یافته و بهترین فرصت برای ایجاد کریدور اقتصادی برای صنعتگران است.

 

دیدگاهتان را بنویسید