238747

معدنکاران در کهگیلویه و بویراحمد تسهیلات خرید ماشین آلات می گیرند

دنیای معدن- معاون امور صنایع و معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد گفت: در راستای توسعه معدنکاری و نوسازی و تامین ماشین آلات معدنی، صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی کشور تسهیلات ۱۲ درصد پرداخت می کند.

به گزارش دنیای معدن، دارا فرامرزی روز چهارشنبه اظهار داشت: معدنکاران در استان می توانند جهت برخورداری از این تسهیلات ، در سایت صندوق به آدرس www.iranmico.com ثبت نام و انتخاب مدل دستگاه درخواستی نمایند.

وی افزود: این تسهیلات با نرخ ۱۲ درصد ، تنفس ۶ ماهه و بازپرداخت ۴۲ ماهه، برای خرید سه مدل بیل مکانیکی، سه مدل لودر چرخ لاستیکی، یک مدل بلدوزر و دو مدل تراک معدنی تولید داخل (شرکت هپکو) پیش بینی شده است.

معاون امور صنایع و معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: انعقاد قرارداد پس از بررسی و ارزیابی درخواست های ثبت شده توسط صندوق صورت می پذیرد و مدت زمان تحویل دستگاه ها ، از زمان عقد قرارداد بین ۵ تا ۱۲ ماه (متناسب با زمان ثبت نام) و پس از واریز پیش پرداخت ( ۲۰ درصد مبلغ) توسط متقاضی خواهد بود.

فرامرزی تاکید کرد: مبلغ تسهیلات پرداختی حداکثر ۸۰ درصد مبلغ کل دستگاه مورد تایید درخواستی خواهد بود.

در حال حاضر ۷۶ فقره پروانه بهره برداری معتبر معدن در استان وجود دارد که از این تعداد ۴۶ معدن فعال و مابقی غیرفعال و یا در حال تجهیز هستند.

ظرفیت استخراج اسمی سالیانه این معادن بیش از پنج میلیون تن است که با استخراج واقعی بیش از ۲.۵ میلیون تن در سال فعالیت می کنند.

ارزش سرمایه گذاری معادن موجود استان کهگیلویه و بویراحمد بیش از ۸۸۰ میلیارد ریال با اشتغالزایی ۸۲۰ نفر هستند.

 

دیدگاه تان را بنویسید