252965

پایان بورس امروز ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ / ریزش ۳۲ هزار واحدی شاخص کل بورس

دنیای معدن: خشم و هیاهو در بازار سهام ادامه دارد و دکمه فروش سهم، در این روزها به دفعات فشرده می‌شود. پایان بورس امروز تنها یک خبر را مخابره می‌کند و آن هم سقوط سنگین شاخص‌های بورسی است.

به گزارش دنیای معدن، معاملات بورس امروز به نحوی رقم خورد که شاخص کل در جهت کندل روز معاملاتی گذشته خود رفتار کرد. به طوری که در پایان بورس امروز، شاخص کل با افت 32 هزار و 391 واحدی که معادل 1.48 درصد این شاخص است روبه‌رو شد. بر این اساس، شاخص کل در پایان معاملات امروز در سطح دو میلیون و 160 هزار واحدی ایستاد.

در طرف دیگر قیمت معاملات سهم‌های کوچک بازار سهام نیز کاهش شدیدی پیدا کرده است؛ به طوری که شاخص هم‌وزن بازار در پایان بورس امروز 12 هزار و 800 واحد که معادل 1.76 درصد این شاخص است کاهش ارتفاع داد و به سطح 716 هزار و 063 واحدی رسید.

مطالعه بیشتر: پایان بورس امروز ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۳ / سقوط سنگین بورس در سالگرد ریزش تاریخی!

گفتنی است تابلو بورس اوراق بهادار تهران در روز جاری، حجم معاملات را هشت میلیارد و 100 میلیون برگه سهم و ارزش معاملات خرد (سهام، حق تقدم و صندوق‌های سهامی) را سه هزار و 224 میلیارد تومان نشان می‌دهد.

ورود و خروج پول حقیقی

مانند روند روز معاملاتی گذشته ورود و خروج پول حقیقی، این عدد در روز جاری نیز منفی بود. چنان‌که در پایان بورس امروز حدود 498 میلیارد تومان پول حقیقی از بازار سهام خارج شده است. موضوع دیگری که باید عنوان کرد اینکه تا لحظه تنظیم این گزارش حدود 128 میلیارد تومان پول حقیقی از صندوق‌های درآمد ثابت خارج شده است.  

مطالعه بیشتر: پایان بورس امروز ۱۲ دی ۱۴۰۲ / اصلاح یا سرکوب؛ چرا نزول بازار تمام نمی‌شود؟

بیشترین ارزش معاملات خرد

در جریان معاملات امروز سه سهم خودرو، فولاد و دامین بیشترین ارزش معاملات و سهم‌های ذوب، خودرو و شستا به‌ترتیب بیشترین حجم معاملات را ثبت کرده‌اند. همچنین سهم فارس نیز بیشترین ارزش بازار را در اختیار خود گرفت.

ولکار با افزایش هفت درصدی بیشترین بازدهی روز را از آن خود کرد. در مقابل، سدشت نیز با افت 6.98 درصدی در جریان بازار امروز بدترین عملکرد را ثبت کرد.

ورود پول هوشمند

بیشترین خالص خرید حقیقی نیز به سهم‌های توسن، وتجارت و شستا تعلق گرفت. همچنین در جریان معاملات امروز سهم‌های واعتبار، وتوسم و وتوس ورود پول هوشمند داشتند. در سوی دیگر، فیلترهای بورسی نشان می‌دهند پول هوشمند از نمادهای شگامرن، تکاردان و بپاس خارج شده است.

شایان ذکر است بیشترین سرانه خرید حقیقی در سهم‌های غفارس، غشاذر و ثالوند رقم خورد. همچنین البرز در جریان معاملات امروز بیشترین فشار تقاضا را ثبت کرد. در مقابل، بیشترین فشار عرضه نیز در نماد خاهن بود.

دیدگاهتان را بنویسید