251488

پیش بینی بورس امروز ۱۲ اسفند ۱۴۰۲

دنیای معدن: برای پیش بینی بورس امروز –شنبه ۱۲ اسفند- به روند بازار سهام در روز چهار‌شنبه نگاه می‌کنیم.

به گزارش دنیای معدن، در آخرین روز معاملاتی هفته شاخص کل رشد ۸ هزار و ۷۲۲ واحدی داشت و شاخص کل هم‌وزن ۴ هزار و ۹۱۷ واحد بالا آمد. شاخص کل فرابورس  ۱۴۶ واحد رشد کرد و شاخص هم وزن فرابورس هزار و ۴۴۰ واحد افزایش پیدا کرد.

بیشترین افزایش قیمت

روز شنبه در بورس شرکت بیمه پارسیان (پارسیان)، شرکت نورد آلومینیوم (فنوال) و شرکت صنایع شیمیایی سینا (شسینا) بیشترین افزایش قیمت را ثبت کردند. در فرابورس نیز شرکت سرمایه گذاری مسکن شمال غرب (ثغرب)، شرکت فرانسوز یزد (کایزد) و شرکت سرمایه گذاری مسکن زاینده رود (ثرود) بیشترین افزایش قیمت را داشتند.

بیشترین کاهش قیمت

در بورس نمادهای سدشت (شرکت سیمان دشتستان)، کساپا (شرکت سایپا شیشه) و کگاز (شرکت شیشه و گاز) در روز چهارشنبه بیشترین کاهش قیمت بازار را داشتند و در معاملات فرابورس شرکت صنایع مادیران (مادیرا)، شرکت جنرال مکانیک (رنیک) و شرکت پگاه فارس (غفارس) بیشترین کاهش قیمت را داشتند.

عرضه و تقاضای بازار

در معاملات چهارشنبه، ۵۰ نماد صف خرید داشتند و ۵۱ نماد با صف‌ فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با افت ۳ درصدی نسبت به روز کاری قبل به ۱۳۹ میلیارد تومان کاهش یافت و مجموع ارزش صف‌های فروش نیز با کاهش ۲۳ درصدی به ۲۰۹ میلیارد تومان رسید.

پیش بینی بورس امروز

روز چهار‌شنبه شاخص‌ کل بورس تهران پس از ۴ روز رشد کرد تا در آخرین روز هفته روند نزولی اخیر متوقف شد.

 در این روز نمادهای فولاد، کگل، شپنا، شستا و شبندر بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص کل داشتند.

همچنین برای هفدهمین روز متوالی، شاهد خروج پول حقیقی از بورس بودیم. نماد فملی بیشترین خروج پول حقیقی را داشت و پس از فملی، نمادهای شستا، بپاس، آردینه و وپاسار در رتبه‌های بعدی بودند. در مقابل نمادهای فن افزار، سمگا، خودرو، فولاد و فزر بیشترین ورود سرمایه حقیقی را ثبت کردند.

روز چهارشنبه ارزش معاملات خرد نیز با کاهش ۷ درصدی نسبت به روز قبل به ۳ هزار و ۲۰ میلیارد تومان رسید که کمترین رقم در سال جاری است.

بنابراین، بازار همچنان درگیر رکود معاملاتی و خروج سرمایه است. اما کاهش خروج سرمایه به رقم ۴ میلیارد تومان و نیز رشد شاخص، این امیدواری را ایجاد کرده که سنت رشد بازار در هفته‌های پایانی سال همانند سال‌های گذشته تکرار شود.

دیدگاهتان را بنویسید