249597

پیش بینی بورس امروز ۲۱ آذر ۱۴۰۲

دنیای معدن: بورسی‌ها در شرایطی به استقبال معاملات روز سه‌شنبه می‌روند که روز دوشنبه شاخص‌های بازار سهام صعود کردند.

به گزارش دنیای معدن، برای پیش بینی بورس امروز –سه‌شنبه ۲۱ آذر- به روند بازار سهام در روز کاری گذشته نگاه می‌کنیم. روز دوشنبه شاخص کل هزار و ۴۸۶ واحد رشد کرد و شاخص کل هم‌وزن ۳ هزار و ۶۷۸ واحد صعود کرد. همچنین شاخص کل فرابورس ۴۲ واحد بالا آمد و شاخص هم وزن فرابورس افزایش ۸۸۲ واحدی داشت.

بیشترین افزایش قیمت

روز دوشنبه در بورس شرکت پاکسان (شپاکسا)، شرکت لوله و ماشین سازی ایران (فلوله) و شرکت تراکتورسازی ایران (تایرا) بیشترین افزایش قیمت را ثبت کردند. در فرابورس نیز شرکت سرمایه گذاری مسکن شمال غرب (ثغرب)، شرکت صنایع چوب خزر کاسپین (چخزر) و شرکت پتروشیمی ارومیه (شاروم) بیشترین افزایش قیمت را داشتند.

بیشترین کاهش قیمت

در بورس نماد‌های ثفارس (شرکت عمران و توسعه فارس)، دروز (شرکت داروسازی روزدارو) و حفارس (شرکت حمل و نقل بین المللی خلیج فارس) در روز یکشنبه بیشترین کاهش قیمت بازار را داشتند و در معاملات فرابورس شرکت بیمه دی (ودی)، شرکت عطرین نخ قم (نطرین) و شرکت کارخانجات صنعتی تبرک (تبرک) بیشترین کاهش قیمت را داشتند.

عرضه و تقاضای بازار

در معاملات دوشنبه، ۶۳ نماد صف خرید داشتند و ۳۳ نماد با صف فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با افت ۳۲ درصدی نسبت به روز کاری قبل به ۱۸۸ میلیارد تومان کاهش یافت و مجموع ارزش صف‌های فروش نیز با کاهش ۱۴ درصدی به ۳۱۴ میلیارد تومان رسید.

پیش بینی بورس امروز

معاملات دیروز بورس تهران با رشد شاخص کل آغاز شد، اما در نیمه دوم شاخص ۳ هزار واحد پایین آمد. در نهایت شاخص کل بالاتر از سطح روز گذشته ایستاد. اما شاخص هم وزن صعود نیمه اول را حفظ کرد و در نهایت نرخ رشد بیشتری را ثبت کرد.

همچنین نماد‌های فارس، حکشتی و خساپا بیشترین اثر مثبت را بر شاخص داشتند. به علاوه دیروز ارزش معاملات خرد سهام رشد کرد. ارزش معاملات خرد با افزایش ۷ درصدی به نسبت روز معاملاتی قبل به رقم ۵ هزار و ۴۰۸ میلیارد تومان رسید؛ بنابراین بازار نسبت به دو روز ابتدایی در وضعیت بهتری قرار داشت. اما نزول نیمه دوم معاملات برای معامله گران هشدار دهنده است.

تحلیلگران تکنیکی محدوده ۲.۱ میلیون و ۲.۲ میلیونی را کریدور فعلی نوسان شاخص می‌دانند. روند روز‌های اخیر نشانی از قدرت بازار برای شکستن سطح ۲.۲ میلیونی ندارد و به نظر می‌رسد بازار برای رشد به اخبار و محرک‌های مثبتی نیاز دارد که فعلا خبری از آن نیست.

منبع: اکوایران

 

دیدگاهتان را بنویسید