248800

شاخص بورس دوباره افت کرد

دنیای معدن: در آغاز معاملات امروز، شاخص کل بورس با کاهش بیش از ۲۲۰۰ واحد مواجه شد.

به گزارش دنیای معدن، در اوایل معاملات امروز، شاخص کل بورس با کاهش بیش از ۲,۲۰۰ واحد روبه‌رو شده است. از آغاز معاملات تا این لحظه، ۳۹۲ نماد منفی، ۲۴ نماد صف فروش، ۲۰۹ نماد مثبت، و ۳۴ نماد صف خرید وجود دارد.

در ۴۱ دقیقه‌ای که از آغاز بازار می‌گذرد، ارزش معاملات خرد به مبلغ ۹۲۶ میلیارد تومان رسیده است.

در یک هفته گذشته، خروج نقدینگی حقیقی (فروش حقیقی به حقوقی) به ارزش ۶۵ میلیارد تومان را نشان می‌دهد. امروز نیز خروج نقدینگی حقیقی با ثبت ۳۴ میلیارد تومان همچنان ادامه دارد. این درحالی است که در یک هفته گذشته از شدت خروج نسبت به میانگین ماهانه کاسته شده است.

برآیند معاملات صندوق‌های درآمد ثابت نیز در یک هفته گذشته حاکی از ۵۶ میلیارد تومان خروج نقدینگی حقیقی از این صندوق‌ها است. خروج نقدینگی از این صندوق می‌تواند نکته مثبتی برای بازار سهام باشد. صندوق‌های درآمد ثابت امروز نیز شاهد ۸۹ میلیارد تومان خروج نقدینگی بوده‌اند. این چهارمین روز متوالی است که نقدینگی حقیقی از این صندوق‌ها خارج می‌گردد.

ارزش صف‌های خرید ۲۴۷ میلیارد تومان است که نسبت به میانگین هفتگی ۳۰ میلیارد تومان افزایش داشته است. این در حالی است که ارزش صف‌های فروش هم با افزایش ۲۰ میلیارد تومانی نسبت به میانگین هفتگی در حدود ۳۲۵ میلیارد تومان قرار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید