247658

معاون وزیر صمت اعلام کرد

تامین مالی صنعت از بورس راهی برای رشد تولید و مهار تورم

دنیای معدن: معاون وزیر صمت اعلام کرد: تامین مالی در بازار جدید بورس یکی از بهترین راه‌ها برای کمک به رشد تولید و مهار تورم است.

به گزارش دنیای معدن از ایسنا، بابک احمدی در مراسم رونمایی از بازار سرمایه‌گذاری حرفه‌ای اظهار کرد: این پروژه سال‌های سال به کندی و با منابع اندک دولتی آغاز شد، اما با کمک مردمی و تامین منابع مورد نیاز آن، مراحل تولید آزمایشی آن با روش تامین مالی جدید در بازار سرمایه‌گذاری حرفه‌ای آغاز شد.

وی با اشاره به اینکه روش تامین مالی جدید در بازار سرمایه‌گذاری حرفه‌ای برای اولین بار در کشور اتفاق افتاده است، افزود: منابع تأمین شده در بازار سرمایه‌گذاری حرفه‌ای منابع رشد تورمی است و از چند منظر برای اقتصاد و اشتغال کشور مفید است.

مدیرعامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران ادامه داد: در این پالایشگاه قرار است از ذرت، اتانول تولید کرد که مصارف مختلفی داشته و مزایای آن این است که این پروژه هیچ ضایعاتی ندارد. حتی برای گاز CO2 ایجاد شده برای تولید اتانول، مورد مصرف مشخصی پیش بینی شده است.

احمدی اظهار کرد: پروژه‌های نیمه تمام متعددی داریم که ارزش روز آن‌ها حدود ۶۰ همت است و امیدواریم با توجه به راه‌اندازی این بازار سرمایه‌گذاری جدید بتوانیم بدون فشار به بودجه و دولت تامین مالی آن‌ها را نیز انجام دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید