240708

شاخص بورس 2هزار واحد رشد کرد

دنیای معدن: شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با رشد ۲هزار واحدی روبرو شد.

به گزارش دنیای معدن از تسنیم، در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه، بیش از 15میلیارد و 554میلیون سهم و حق تقدم به ارزشی بالغ بر 8هزار و 524میلیارد تومان در بیش از 738هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد 2هزار و 689واحدی در ارتفاع یک میلیون و 689هزار و 143واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر مثبت بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه، پالایش نفت تهران و گروه مدیریت سرمایه‌گذاری امید شد و در مقابل شرکت‌های پالایش ایاران خودرو، سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی و فولاد مبارکه اصفهان افت خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله 7میلیارد و 545میلیون ورقه به ارزش 7هزار و 682میلیارد تومان در 489هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) 67واحد رشد کرد و در ارتفاع 21هزار و 507واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر مثبت بر شاخص فرابورس به نام نمادهای سرمایه‌گذاری مالی سپهر صادرات، مدیریت انرژی امید تابان هور و بیمه کوثر شد و در مقابل شرکت‌های بانک دی، پلیمر آریا ساسول و بیمه پاسارگاد بیشترین اثر منفی را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.

 

دیدگاه تان را بنویسید