238881

بورس می‌تواند با شیب ملایم به رشد خود ادامه دهد

دنیای معدن: حمیدی، کارشناس بازار سرمایه گفت: رشد حدود ۱۵ الی ۲۰ درصدی نمادها در هفته گذشته با حمایت و خرید حقوقی‌ها در بازار رقم خورد.

به گزارش دنیای معدن به نقل از پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، محمدهادی حمیدی، کارشناس بازار سرمایه به بررسی روند آتی بورس تهران و عوامل تاثیرگذار بر کلیت آن پرداخت و گفت: امسال با توجه به ریسک‌هایی از جمله افزایش نرخ بهره بدون ریسک و سایه تحریم‌ها سیاست‌گذار باید در در راستای حفظ رقابت‌پذیری صادراتی صنایع نرخ خوراک را به گونه‌ای تعیین کند که صنایع بورسی با مشکلی مواجه نشوند و قدم‌های موثری از سوی دولت برای تسهیل تولید و تضمین حاشیه سود مناسب برای صنایع بورسی برداشته شود.

حمیدی در ادامه با بیان اینکه پیش‌بینی نرخ دلار برای یک سال آتی بسیار سخت است، گفت: با توجه به وجود ریسک‌های سیستماتیک و سیاست بین الملل، به راحتی نمی‌توان نرخ دلار را پیش‌بینی کرد و اینکه دلار نیما قرار است با چه فاصله‌ای قیمت‌گذاری شود بستگی به سیاست‌های بانک مرکزی دارد.

این کارشناس بازار خاطرنشان کرد: سیاست‌های بانک مرکزی همیشه بر کلیت بازار تاثیرگذار بوده است، بنابراین اگر دولت و بانک مرکزی به سمت شکوفایی بازار سرمایه قدم بردارند، نخست دولت و بانک مرکزی از آن منتفع شده و سپس بازار سرمایه منتفع خواهد شد.

 

دیدگاه تان را بنویسید