235957

شاخص بورس ۷ هزار واحد رشد کرد

دنیای معدن: شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با رشد ۷هزار واحدی روبه‌رو شد.

به گزارش دنیای معدن، در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه بیش از 5میلیارد و 763میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر 3هزار و 595میلیارد تومان در بیش از 237هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد 7هزار و 338واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و 437هزار و 360واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر مثبت بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی پتروشیمی پردیس، صنایع پتروشیمی خلیج فارس و ملی صنایع مس ایران شد و در مقابل شرکت‌های معدنی و صنعتی گل گهر، پتروشیمی فناوران و پالایش نفت تبریز با افت خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله یک میلیارد و 770میلیون ورقه به‌ارزش 11هزار و 598میلیارد تومان در 128هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) 95واحد رشد کرد و در ارتفاع 18هزار و 861واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر مثبت بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی پتروشیمی زاگرس، پلیمر آریا ساسول و تولید نیروی برق دماوند شد و در مقابل شرکت‌های اعتباری ملل، سنگ آهن گهر زمین و بیمه سامان بیشترین اثر منفی را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.

 

دیدگاه تان را بنویسید