235874

رشد 4 هزار واحدی شاخص بورس

دنیای معدن: شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با رشد ۴هزار واحدی روبه‌رو شد.

به گزارش دنیای معدن، در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه بیش از 3میلیارد و 507میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر 2هزار و یک میلیارد تومان در بیش از 226هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد 4هزار و 112واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و 427هزار و 609واحد قرار گرفت.

 

بیشترین اثر مثبت بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی صنایع پتروشیمی خلیج فارس، پتروشیمی نوری و ملی صنایع مس ایران شد و در مقابل شرکت‌های پتروشیمی فناوران، گروه مدیریت سرمایه‌گذاری امید و داده گستر عصر نوین با افت خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله 3 میلیارد و 52میلیون ورقه به‌ارزش 149هزار و 222میلیارد تومان در 115هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) 35واحد رشد کرد و در ارتفاع 18هزار و 738واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر مثبت بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی پتروشیمی زاگرس، ببیمه پاسارگاد و پالایش نفت شیراز شد و در مقابل شرکت‌های اعتباری ملل، زغال سنگ پرورده طبس و آهن  فولاد غدیر ایرانیان بیشترین اثر منفی را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.

 

دیدگاه تان را بنویسید