235798

کاهش 2795 واحدی شاخص بورس تهران

دنیای معدن: شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز با کاهش 2795 واحد همراه شد.

به گزارش دنیای معدن،‌ بورس اوراق بهادار تهران اولین روز هفته را هم با روند کاهش شروع کرد، به گونه‌ای که شاخص کل در پایان معاملات با کاهش 2795 واحد به رقم یک میلیون و 440 هزار و 917 واحد رسید.

همچنین شاخص کل با معیار هموزن با کاهش 2249 واحد به رقم 387 هزار و 218 واحد رسید.ارزش بازار در بورس تهران به بیش از 5 میلیون و 495 هزار میلیارد تومان رسید.

معامله‌گران امروز بیش از 4.3 میلیارد سهام حق‌تقدم و اوراق مالی در قالب 293 هزار فقره معامله و به ارزش 2 هزار و 571 میلیارد تومان داد و ستد کردند.

امروز همه شاخص‌های بورس قرمز شدند، به گونه‌ای که شاخص کل و شاخص قیمت با معیار وزنی ـ ارزشی 0.19 درصد کاهش یافتند، این دو شاخص با معیار هموزن 0.58 درصد افت کردند.

شاخص آزاد شناور 0.27 درصد کاهش یافت، شاخص بازار اول بورس 0.29 درصد افت کرد، اما شاخص بازار دوم بورس که معاملات بلوکی انجام می‌شود، فقط 0.8 درصد افت کرد.

امروز نمادهای ملی مس، فولاد مبارکه، پتروشیمی پردیس و هلدینگ نفت و گاز و پتروشیمی تأمین بیشترین اثر کاهشی در شاخص بورس را داشتند و از سوی دیگر نمادهای پالایش نفت تبریز، ایران‌خودرو و پالایش نفت بندرعباس بیشترین اثر کاهشی در شاخص بورس را داشتند.

در فرابورس ایران شاخص کل 19 واحد رشد کرد و به رقم 18 هزار و 881 واحد رسید. ارزش بازار اول و دوم فرابورس ایران به بیش از یک میلیون و 43 هزار میلیارد تومان رسید.ارزش بازار پایه فرابورس هم 343 هزار میلیارد تومان ثبت شد.

معامله‌گران امروز در فرابورس بیش از 2.6 میلیارد ورقه سهام و حق‌تقدم در قالب 154 هزار نوبت معامله و به ارزش 8 هزار و 307 میلیارد تومان داد و ستد کردند.

امروز نمادهای پالایش نفت شیراز، پتروشیمی زاگرس و آریا ساسول بیشترین اثر کاهشی در شاخص فرابورس را داشته‌اند و نمادهای پالایش نفت لاوان، سنگ‌آهن گهرزمین، تجلی توسعه معادن و فلزات و فولاد غدیر بیشترین اثر کاهشی در شاخص فرابورس را از خود به جای گذاشته‌اند.

به گزارش فارس، به گفته اکثر کارشناسان شرکت‌های بورسی در مجامع عمومی خود برای عملکرد سال گذشته سود شناسایی می‌کنند و عملکرد قابل قبولی داشتند، اما در عین حال شاخص کل بورس رو به کاهش است، بنابراین سرمایه‌گذاری در بورس همراه با ریسک و نوسان است و باید قبل از انجام سرمایه‌گذاری حتما با تحلیل، مطالعه و مشاوره اقدام به سرمایه‌گذاری کرد.

 

دیدگاه تان را بنویسید