253354

ضرورت تشکیل شعب تخصصی برای رسیدگی به مشکلات حقوقی فعالان معدن

دنیای معدن: دبیر اجرایی اتاق بازرگانی اهواز گفت: شعب تخصصی برای رسیدگی به مشکلات حقوقی فعالان معدن در خوزستان تشکیل شود.

به گزارش دنیای معدن، محمد نجفیان در  نشست کمیسیون معدن افزود : یکی از دغدغه های بخش خصوصی، رسیدگی به مشکلات حقوقی در حوزه معدن است که این امر با تشکیل شعب تخصصی در دادگستری استان خوزستان تسریع خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه بیش از ۲۰۰ بهره‌بردار معدن در استان فعالیت دارند که ۹۰ درصد آن‌ها در بخش شن و ماسه فعالیت دارند، ادامه داد : از دیگر مواردی که برای حمایت از فعالان حوزه معدن استان نیاز است معرفی نماینده‌ای از اتاق بازرگانی اهواز در شورای معادن کشور است تا از حق و حقوق فعالان این‌ بخش در استان دفاع کنند.

بررسی مشکلات حوزه معدن در شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی

رییس کمیسیون معدن اتاق بازرگانی اهواز نیز در این نشست با اشاره به اینکه فعالان حوزه معدن باید فعال‌تر در این ‌کمیسیون شرکت کنند و نسبت به این صنعت مهم در استان نباید بی تفاوت بود .

 شاهرخ شیشه‌گر بیان کرد : کمیسیون معدن می‌تواند صدای فعالان این حوزه باشد و از طریق شورای گفت و گو مسائل معدن‌کاران پیگیری شود.خوزستان ظرفیت‌های زیادی در حوزه برداشت محصولات معدنی و صادرات آن دارد به همین دلیل باید با قوت بیشتری از فعالان این بخش حمایت شود.: 

کمیسیون معدن فرصتی برای حمایت از فعالان این بخش است

نایب رییس اول اتاق بازرگانی اهواز گفت: کمیسیون معدن اتاق بازرگانی اهواز می‌تواند به فرصتی برای حمایت از فعالان این حوزه تبدیل شود که تحقق این مهم نیازمند فعال شدن بیش از پیش این کمیسیون و حضور پررنگ دغدغه‌مندان در این عرصه است.مسائل مبتلا به بخش خصوصی در خوزستان بسیار فراوان است و متاسفانه بخش خصوصی هر چقدر تلاش می‌کند کمتر به نتیجه می‌رسد.

شهلا عموری لظهار کرد :  یکی از حوزه‌های تخصصی در اتاق بازرگانی معدن است گفت: شورای معادن در استان وجود دارد اما این شورا به صورت منظم‌ تشکیل نمی‌شود و زمانی که برگزار می‌شود بیشتر به موضوع واگذاری معادن پرداخته می‌شود.باید در ‌کمیسیون معدن مشکلات این بخش احصا و در شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان پیگیری شود.

۱۹۰ واحد معدنی فعال در استان وجود دارد که ۲ هزار و ۲۰۰ نفر در این معادن مشغول به کار هستند.

 

دیدگاهتان را بنویسید