252284

با هدف بهره‌مندی از دانش فنی شناسایی و اکتشاف ذخایر معدنی انجام شد

امضای تفاهم‌نامه همکاری میان سازمان انرژی اتمی و وزارت تعاون

دنیای معدن؛ سازمان انرژی اتمی ایران و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با هدف توسعه و رونق اقتصاد معادن و نیز بهره‌برداری از ظرفیت های بالفعل و دانش فنی شناسایی و اکتشاف ذخایر معدنی در صنعت هسته‌ای، تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

به گزارش دنیای معدن، محمد اسلامی، رییس سازمان انرژی اتمی و سیدصولت مرتضوی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی روز دوشنبه 27 فروردین‌ماه در نشستی؛ تفاهم‌نامه همکاری در زمینه شناسایی و اکتشاف ذخایر معدنی را در راستای تحقق اهداف شعار سال «جهش تولید با مشارکت مردم» به امضا رساندند.

رییس سازمان انرژی اتمی در ابتدای این نشست با اشاره به انجام عملیات غرورآفرین سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران علیه رژیم صهیونیستی اظهار کرد: این عملیات روح تازه‌ای را به جامعه ما تزریق کرد. هرچه درباره اهمیت این عملیات صحبت شود، کم است. نکته اصلی و برجسته این است که جمهوری اسلامی ایران به یک رژیم نامشروع دارای سلاح هسته‌ای به‌صورت موفق  پاسخ داده است.

محمد اسلامی گفت: جمهوری اسلامی ایران با توکل بر خداوند متعال و با تکیه بر هدایت‌های داهیانه مقام معظم رهبری و قدرت نیروهای مسلح کشور، ‌این عملیات افتخارآفرین را انجام داد.

 معاون رییس‌جمهور با اشاره به اینکه قوی بودن دولت در گرو قوی بودن ملت است؛ تصریح کرد: تحقق شعار «جهش تولید با مشارکت مردم» نیازمند کار اساسی؛ تسهیلگری و تحولات بنیادین در حوزه اقتصاد است؛ زیرا با قدرتمند شدن اقتصاد می‌توان برنامه‌های توسعه‌ای و سرمایه‌گذاری را پیش ببریم.

اسلامی در نشست مشترک با وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: در سال‌جاری باید به‌صورت جهشی در این زمینه گام‌های اساسی برداریم و حرکت کنیم. با یاری خداوند با امضای این تفاهم‌نامه هر روز شاهد پیشرفت‌های ژرف و چشمگیر خواهیم بود و جامعه هدف وزارتخانه تعاون، کار و رفاه اجتماعی از مواهب آن بهره‌مند می‌شوند زیرا این مساله یکی از دغدغه‌های بزرگ مقام معظم رهبری، رییس‌جمهور محترم و نیز این وزارتخانه است.

وی عنوان کرد: امید است که خداوند متعال به گام‌ها، حرکت‌ها، قدم‌ها، تفکرات، قلم‌ها، تلاش‌ها و اقدامات همه عزیزان برکت دهد تا ما نیز بتوانیم در راه تحقق اهداف سازمان در سال 1403 گام‌های موثری را برداریم؛ زیرا اعتقاد داریم با گشوده شدن این مسیر همگان می‌توانند مشاهده کنند که با کار حرفه‌ای عالمانه، جهادی و مقتدرانه می‌توان زنجیره ارزش معادن را فعال کرده و از آن بهره‌برداری کنیم.

رییس سازمان انرژی اتمی ایران خاطرنشان کرد: فناوری‌ هسته‌ای می‌تواند موجب ایجاد ارزش افزوده مضاعف شود و در بسیاری از موارد این فناوری می‌تواند مانع خام‌فروشی مواد اولیه شود. ارزش ایجاد شده تحت تاثیر این نوع فناوری‌ها، قدرت‌آفرین است و به فرموده رهبر معظم انقلاب این صنعت برای کشور آبروبخش است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در آیین امضای این تفاهم‌نامه اظهارکرد: عملیات «وعده صادق» از نظر بعد نظامی و سیاست بین‌المللی، توازن رایج جهان را برهم ریخت و نقطه‌ای بسیار سرنوشت‌ساز در جغرافیای دفاعی جهان رقم خورد.

سید صولت مرتضوی، ریشه اصلی موفقیت عملیات «وعده صادق» را دانش فنی موشکی ایران اسلامی دانست و گفت: مهم‌ترین موفقیت این عملیات، فروریختن گنبد آهنین رژیم غاصب صهیونیستی بود .

وی اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در زمینه توسعه معادن کشور اظهار کرد: توسعه اقتصاد معادن، زمینه تثبیت استقلال اقتصادی کشور را فراهم می‌کند .

وی تاکید کرد: رونق اقتصاد معادن موجب افزایش اقتدار ملی و تولید ناخالص داخلی می‌شود .

مرتضوی با بیان اینکه ایران در حوزه معادن جزو کشورهای غنی دنیاست، گفت : با توسعه دانش فنی و تخصصی در حوزه معادن می‌توان این نعمت الهی را به ثروت ملی و عامل اشتغال آفرینی برای جوانان کشور تبدیل کرد.

گفتنی است این تفاهم‌نامه با هدف بهره‌مندی از دانش فنی شناسایی و اکتشاف ذخایر معدنی و به‌منظور بهره‌برداری بهینه از ظرفیت‌های بالقوه و بالفعل معدنی در شرکت‌های تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و توسعه کمی و کیفی آن‌ها منعقد شد.

انتهای پیام

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید