252160

در ایمیدرو طی ۱۴۰۲ انجام شد:

تصویب 9 طرح پژوهشی کاربردی در حوزه معدن و صنایع معدنی

دنیای معدن: سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران ( ایمیدرو) در سال گذشته، 9 طرح پژوهشی کاربردی را در حوزه معدن و صنایع معدنی تصویب کرده و در مرحله انعقاد قرارداد است.

به گزارش دنیای معدن از روابط عمومی ایمیدرو، این سازمان در بخش آموزش، پژوهش و فناوری، 161 میلیون و 226 میلیون ریال هزینه کرد که مشتمل بر طرح های پژوهشی، برگزاری دوره های آموزشی، حمایت از 3 همایش، 2 کتاب تخصصی و یک مقاله بود.

طی سال گذشته، 3 طرح در کمیته سرمایه گذاری ایمیدرو به مبلغ 4 هزار و 293 میلیارد ریال تصویب شد که تامین اعتبار آنها از محل ماده 17 اساسنامه سازمان مورد تایید کمیته بررسی درخواست ها قرار گرفت.

از دیگر اقدامات دیگر صورت گرفته در سال 1402، بررسی و تصویب نیازهای پژوهشی و پیشنهاده‌های پژوهشی در کمیته تخصصی پژوهش و کمیته بررسی درخواست ها و نیز فراخوان 20 طرح پژوهشی در سامانه ساتع، بخش دیگری از اقدامات این حوزه بود.

بنا به این گزارش، از جمله دستاوردهای ایمیدرو در سال 1402 در حوزه پژوهش، برگزیده شدن به عنوان کارفرمای برتر از سوی وزارت علوم، دانشگاه علم و صنعت ایران، دانشگاه صنعتی امیرکبیر و دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی در هفته پژوهش بود.

 

دیدگاهتان را بنویسید