250913

ابراز آمادگی چینی‌ها برای سرمایه‌گذاری در معادن افغانستان

دنیای معدن: یک شرکت چینی در دیدار با وزیر معادن و نفت حکومت طالبان در کابل خواستار سرمایه‌گذاری در بخش استخراج معادن افغانستان شد.

به گزارش دنیای معدن، «ژینگ ژن» رئیس یک شرکت چینی در کابل در دیدار با «شهاب‌الدین دلاور»، وزیر معادن و نفت حکومت طالبان خواستار سرمایه‌گذاری و مشارکت در بخش استخراج معادن نفت و گاز و ایجاد پالایشگاه نفت در افغانستان شد.

وزیر معادن و نفت طالبان تصریح کرد: اکنون افغانستان با بیش از 200 هزار کیلومتر مربع میادین نفتی به پنج حوزه عمده تقسیم می‌شود؛ درحال حاضر منطقه «آمودریا» با شرکت «افچین» وارد عقد قرارداد مشارکت شده است.

وی افزود: میدان نفتی هرات با 23 هزار کیلومتر مربع مساحت، شامل 11 بلوک می باشد که برای اکتشاف و استخراج به مزایده سپرده شده است، حتی خود شرکت افچین هم می‌تواند با ارائه طرح پیشنهادی می‌تواند در این پروژه مشارکت کند.

«ژینگ ژن»، رئیس این شرکت چینی در این دیدار آمادگی خود را برای سرمایه گذاری در حوزه استخراج معادن نفت و گاز و ایجاد پالایشگاه نفت اعلام کرد.

هیئت حاکمه افغانستان به تازگی چند قرارداد استخراج معادن نفت و گاز به ارزش چند میلیارد افغانی با شرکت‌های داخلی و خارجی امضا کرده است.

وزیر معادن و نفت طالبان اخیراً در دیدار با برخی از سرمایه‌گذاران روسی و افغان در مورد فرصت‌های سرمایه‌گذاری در بخش منابع معدنی افغانستان گفتگو کرده بود.

بیشتر بخوانید

استخراج نفت خام شرکت چینی در افغانستان 3 برابر افزایش یافت

امضای قرارداد 25 ساله استخراج نفت بین افغانستان و چین

پروازها بین افغانستان و چین از سرگرفته می‌شود

حفر چاه‌های جدید نفت، یک سال پس از امضای اولین قرارداد بین‌المللی توسط حکومت طالبان آغاز شده است.

پیش از این، سخنگوی وزارت معادن حکومت کابل گفته بود حفر چاه‌های جدید، سالانه حدود 500 میلیون دلار عواید برای افغانستان ایجاد خواهد کرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید