250800

صادرات یک‌هزار و ۳۷۳ تنی محصولات معدنی از استان مرکزی

دنیای معدن - مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی گفت: یک‌هزار و ۳۷۳ تن انواع محصولات معدنی امسال از این استان به نقاط مختلف جهان صادر شد.

به گزارش دنیای معدن، «علی جودکی» روز سه‌شنبه در گفت‌وگویی، در خصوص وضعیت صادرات محصولات معدنی سال جاری بیان کرد: صادرات این بخش به ارزش ۸۳۷ میلیون دلار به کشورهای مختلف از جمله افغانستان، عراق، پاکستان، ترکیه و روسیه انجام شده است.

وی در خصوص واردات محصولات معدنی به استان مرکزی تصریح کرد: کل واردات استان ۲۵۲ هزار تن به ارزش ۷۳۷ میلیون دلار از کشورهای چین، امارات متحده، ترکیه، هنگ کنگ و هند بوده است.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی عنوان کرد: در ۹ ماهه سال جاری در بخش معادن پنج فقره گواهی اکتشاف و ۱۳ فقره گواهی کشف صادر شده است.

جودکی افزود: همچنین ۱۶ فقره پروانه بهره‌برداری با ظرفیت استخراج ۴۶۳ هزار تن، ذخیره قطعی ۱۲ هزار و ۳۰۰ هزار تن و اشتغال ۸۳ نفر نیز صادر شده است.

وی خاطر نشان کرد: ۳۵ نوع ماده معدنی در معادن استان مرکزی در حال استخراج است که بیشترین تعداد مربوط به معادن تراورتن به میزان ۱۰۹ فقره و سنگ لاشه ۱۱۷ فقره است.

در استان مرکزی ۶۷۱ فقره معدن دارای پروانه بهره‌برداری با ظرفیت استخراج سالانه ۳۲ میلیون تن و ذخیره قطعی هزار و ۵۲۶ میلیون تن و اشتغال پنج هزار و ۷۳۹ نفر فعال است که بیشترین تعداد معادن را شهرستان‌های محلات، ساوه و زرندیه به خود اختصاص داده‌اند.

 

دیدگاهتان را بنویسید