250583

خلق فرصت های جدید با استفاده از مسئولیت های اجتماعی معادن

دنیای معدن-معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی گفت: از محل مسئولیت های اجتماعی معادن می توانیم برخی از مشکلات حوزه اجتماعی استان را حل کنیم.

به گزارش دنیای معدن، عباس زاده در ششمین جلسه شورای معادن استان با اشاره به اینکه پرداخت مسئولیت اجتماعی معادن استان باید ساماندهی شود، گفت: معادن از محل مسئولیت اجتماعی خودشان در استان هزینه های می‌کنند که باید ساماندهی شود..

 

وی با اشاره به اینکه اولویت استفاده از ظرفیت های مسئولیت اجتماعی برای دستگاه هایی است که عضو شورای معادن هستند، افزود: در زمینه ساخت مدارس، خوابگاه های دانشجویی، آبرسانی و مسکن محرومان در استان نیاز هایی داریم که معادن از محل مسئولیت اجتماعی خودشان می‌توانند ورود پیدا کنند.

 

 معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گفت: باید لیست پروژه ها و نیازهای استان برای استفاده از این ظرفیت تهیه شود و برخی از مشکلات حوزه اجتماعی استان را رفع کنیم.

 

عباس زاده با بیان اینکه نباید ساده و کم اهمیت از کنار ظرفیت غنی معادن استان بگذریم، افزود: معادن از پیشران های اقتصادی خراسان جنوبی است که باید بیش از گذشته از این ظرفیت استفاده کنیم.

 

مدیر کل صنعت، معدن و تجارت استان هم در این جلسه گفت: معادن به عنوان مزیت اقتصادی باید در استان فعال شوند.

 

آریا فر افزود: برخی از معادن در استان بیشتر از ظرفیتهای قانونی خود در بحث مسئولیت های اجتماعی خدمات رسانی کردند اما چون اطلاع رسانی انجام نشده این مسئولیت اجتماعی شان دیده نشده است و مردم آگاهی ندارند.

 

وی با اشاره به پرداخت حقوق دولتی معادن استان گفت: سال گذشته سهم خراسان جنوبی از محل حقوق معادن ۸۸۰ میلیارد ریال بوده که باید ۱۵ درصد آن به استان پرداخت می‌شد اما سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی ۳۰ درصد این سهم ۱۵ درصدی را پرداخت کرده است.

 

آریافر افزود: معادن خراسان جنوبی سال گذشته ۸۰۰ میلیارد ریال از محل مسئولیت اجتماعی خود در استان هزینه کردند که باید این هزینه‌ها با محوریت اداره‌ کل صنعت، معدن و تجارت ساماندهی شود.

 

وی با اشاره به پیش رو بودن ایام دهه فجر گفت: امسال در حوزه صنعت و معدن ۱۷ طرح معدنی و صنعتی افتتاح و کلنگ زنی می‌شود که ارزش این طرح ها ۵ هزار ۳۵۷ میلیارد تومان است و برای دو هزار نفر هم با استفاده از این طرح ها اشتغال ایجاد خواهد شد.

 

در این جلسه همچنین با محاسبه حقوق دولتی سه معدن از معادن استان بر اساس میزان استخراج واقعی موافقت شد.

 

دیدگاهتان را بنویسید