248695

معادن سیستان و بلوچستان ملزم به بکارگیری مسوول ایمنی هستند

دنیای معدن- مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان بر بکارگیری مسوول ایمنی در همه معادن این استان تأکید کرد و گفت: حضور مستمر مسوول فنی و ایمنی در معادن از الزامات عملیاتی است و بهره برداران معادن باید به آن توجه کنند.

به گزارش دنیای معدن خلیل احمد سلامی روز شنبه در بازدید از معدن و کارخانه استحصال طلای تفتان اظهار کرد: مسوولان فنی معادن، مسوولیت بررسی محل عملیات را دارند و باید در هر شیفت کاری قبل از استقرار و شروع بکار کارگران، جبهه کار را مورد بررسی قرار دهند.

وی ادامه داد: استفاده از نیروهای بومی بویژه در بخش ماشین آلات سنگین بدلیل شناخت آنها از منطقه در کاهش حوادث اثرگذار است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان با بیان اینکه اپراتورهای ماشین آلات سنگین مورد استفاده در معادن باید گواهی و استانداردهای لازم را داشته باشند، گفت: با هماهنگی پلیس راهنمایی و رانندگی این آمادگی وجود دارد تا برای سرعت بخشیدن به کار، مراحل اخذ گواهینامه در محل انجام شود.

وی افزود: مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای در بحث تربیت نیروی ماهر مورد نیاز معادن پای کار هستند، همچنین باید فارغ‌التحصیلان رشته‌های مرتبط با صنایع معدنی مورد حمایت قرار گیرند.

سلامی افزود: معدن طلای تفتان از جمله فرصت‌های پرکشش اشتغال سیستان و بلوچستان است و برای پیشرفت و توسعه منطقه نقشی مهم بر عهده دارد.

 

دیدگاهتان را بنویسید