247989

۱۸ میلیارد ریال در حوزه معادن سبزوار سرمایه‌گذاری شد

دنیای معدن- رییس اداره صنعت، معدن و تجارت سبزوار گفت: ۱۸ میلیارد ریال در نیمه نخست امسال با هدف افزایش تولید در حوزه معدنی این شهرستان سرمایه‌گذاری شده است.

به گزارش دنیای معدن، حسین شریعتمدار تهرانی روز دوشنبه اظهار داشت: شهرستان سبزوار از قطب‌های معدنی استان خراسان رضوی به شمار می‌رود که توسعه واحدهای فرآوری در این بخش اهمیت بالایی دارد.

وی تصریح کرد: با هدف جلوگیری از خام‌فروشی مواد معدنی در سالیان اخیر، واحدهای فرآوری کنسانتره کرومیت و تیتانیوم در این منطقه ایجاد شده است.

شریعتمدار تهرانی افزود: همچنین طرح راه اندازی شهرک صنایع معدنی در بخش "روداب" سبزوار، با هدف جلوگیری از خام فروشی، ایجاد ارزش افزوده، افزایش بهره وری و رشد تولید صنعتی معدنی در حال پیگری است.

وی تصریح کرد: بدین منظور تفاهمی با وزارت صنعت، نمایندگان منطقه در مجلس شورای اسلامی و مسوولان شهرستانی صورت گرفته و زمین مورد نیاز برای اجرای طرح شهرک صنایع معدنی جانمایی و مراحل اولیه آن آماده سازی شده است.

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت سبزوار گفت: همچنین گزارش ۱۳ مورد برداشت غیرمجاز مواد معدنی در منطقه دریافت شده که این موارد برای برخورد و احقاق حقوق دولتی به مراجع قضایی معرفی شده است.

شهرستان سبزوار از قطب‌های معدنی استان خراسان رضوی به شمار می‌رود و تاکنون پروانه بهره‌برداری حدود ۸۰ معدن با انواع کانی‌های فلزی و غیرفلزی شامل کرومیت، منگنز، سنگ آهک، آلومینیوم، انواع سنگ‌های ساختمانی و سنگ لاشه در این منطقه صادر شده است.

سبزوار در ۲۳۰ کیلومتری غرب مشهد قرار دارد.

 

دیدگاهتان را بنویسید