243466

بررسی "نقش زنان در معدنکاری" در یک همایش علمی

دنیای معدن: با هدف بررسی "نقش زنان در معدنکاری"، هجدهمین همایش پاسداشتِ روز ملی معدن، اول خرداد ماه در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار می‌شود.

به گزارش دنیای معدن، این همایش قدیمی‌ترین گردهمایی دانشجویی معدنی کل کشور بشمار می‌رود و با هدف ارتباط میان دانشجویان و دانشگاهیان با حوزه صنعت معدن برگزار می‌شود. با توجه به اشتغال به ‌تحصیل جامعه بزرگی از زنان در گرایش‌های گوناگون مهندسی معدن، برای نخستین بار "نقش زنان در معدنکاری" مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد.

هدف از برگزاری این همایش گفت‌وگو، تعامل و تبادل‌نظر با سیاستگذاران، قانونگذاران و فعالان بخش خصوصی، زمینه استفاده از توانمندی‌های علمی زنان در توسعه معادن کشور است.

این همایش یا حضور و سخنرانی بانوان معدنکار و مسئولان و فعالان حوزه معدن برگزار می‌شود. از جمله برنامه‌های جانبی این همایش برپایی نمایشگاهی از دستاوردهای شرکت‌های معدنی و دانش‌بنیان است.

این همایش هرساله میزبان وزارت صنعت، معدن و تجارت، سازمان نظام مهندسی معدن ایران، سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، انجمن مس ایران، انجمن سنگ آهن، شرکت صنایع ملی مس ایران و شرکت‌های بزرگ مانند شرکت معدنی و صنعتی چادرملو، شرکت مجریان توسعه معادن آسیا (متما) و سایر فعالان عرصه‌های معدنی کشور بوده است.

به نقل از دانشگاه امیرکبیر، این همایش اول خردادماه جاری، به همت انجمن علمی دانشجویی دانشکده مهندسی معدن برگزار می‌شود.

 

دیدگاه تان را بنویسید