240325

درآمد معادن باید به مردم و مسائل استان اختصاص یابد

دنیای معدن: نماینده ولی فقیه در استان یزد: معدن یک سرمایه طبیعی و ملی است و درآمد حاصل از آن باید به مردم و حل مسائل استان اختصاص یابد.

به گزارش دنیای معدن، آیت الله محمدرضا ناصری در دیدار با اعضای شورای شهر یزد با اشاره به تامین بودجه انتقال آب گفت: سهم دولت از بودجه انتقال آب از معادن استان تامین می‌شود و معادن باید در این زمینه همکاری لازم را انجام دهند. [درآمد معادن باید به مردم و مسائل استان اختصاص یابد]

 

وی افزود: مسئله آب یزد، مسئله‌ای بسیار حیاتی برای استان است و باید تمام دستگاه‌ها و مسئولان استانی در این زمینه و برای تامین هزینه‌های انتقال آب همکاری لازم را داشته باشند.

 

امام جمعه یزد با بیان اینکه همکاری معادن برای طرح انتقال آب به یزد بسیار مهم است، تصریح کرد: همه درآمد حاصل از معادن برای سهامداران نیست، بلکه به مردم استان نیز تعلق دارد. انتظار می‌رود همانطور که معادن با سرعت خطوط انتقال آب لازم برای معدن خود را ایجاد کردند، با همان سرعت هم به طرح انتقال آب استان کمک کنند.

 

وی ادامه داد: ظرفیت معادن استان به میزانی است که می‌توانند به حل مشکل آب و سایر مشکلات استان کمک کنند، بنابراین انتظار می‌رود معادن بزرگ در طرح‌های مهم استانی نیز همکاری کنند و بدانند که معدن سرمایه‌ای است برای مردم و درآمد حاصل از آن باید برای مردم صرف شود.

 

ناصری با بیان اینکه برای حل تمامی مسائل و مشکلات در استان نیاز به افراد دلسوز و کاری است، خاطرنشان ساخت: باید در تمام جایگاه‌ها افرادی متعهد، متخصص و کننده کار باشند، نه اینکه فقط در سخن مطلبی را بیان کنند، اما در نهایت به فراموشی بسپارند.

 

وی افزود: باید از تمام ظرفیت‌های استان استفاده شود و یزد را به درستی به تمام دنیا معرفی کنیم. ظرفیت‌های گردشگری، مذهبی، سرمایه طبیعی و انسانی و... نیاز به توجه بیشتر دارد.

 

نماینده ولی فقیه در استان ادامه داد: نیاز است که افراد مجرب، متفکر، خلاق و عمل گرا در امور مختلف استانی با جدیت فعالیت کنند تا مسائل استانی به درستی و با سرعت حل شود. به گفته امام صادق (ع) خوب کار کردن از زیاد کار کردن مهم‌تر است.

 

دیدگاه تان را بنویسید