240090

دو شرط اصلی شرکت در مزایده معادن

دنیای معدن: معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت و معدن و تجارت استان تهران ضمن اشاره به اینکه رفع مشکلات معادن غیر فعال ازاولویت های سازمان صمت است، داشتن گواهی صلاحیت فنی و مالی را به عنوان دو شرط مهم و اصلی برای شرکت در مزایده ها عنوان کرد.

به گزارش دنیای معدن، علی عبدی ضمن یادآوری اینکه از سال ۱۳۹۳ سامانه کاداستر معدنی راه اندازی و رفته رفته به سامانه قابلیت های جدید افزوده شده است، اظهار کرد: کلیه معادن از روی سامانه کالک به سامانه کاداستر منتقل شده و پروانه های قدیمی تعویض و پروانه های تک برگی صادر شد.

معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صمت استان تهران ادامه داد: مشخصات کلیه محصولات معدنی، گواهی کشف و موارد دیگر بر روی سامانه در دسترس عموم قرار گرفته است. اقدامی که امسال به شکل ویژه انجام شد این بود که سامانه کاداستر بررسی و هر آنچه قابل واگذاری بود احصا شد و به طور کامل سیستم کاداستر همه موارد آن تعیین تکلیف شده است.

به گفته وی، از دل محدوده ها ۵۰ نقطه احصا شده که شامل پروانه بهره وری و پروانه کشف بوده و همه در لیست مزایده قرار گرفته است. مزایده ها از سوم تا هشتم دی ماه است و مردم و علاقمندان می تواند اقدامات را انجام و از هشتم تا ۱۳ دی هم اسناد مربوطه را در سامانه تدارکات بارگذاری کنند تا در مزایده شرکت کنند.

وی در خصوص شرط شرکت در مزایده تاکید کرد: داشتن گواهی صلاحیت فنی و مالی مهمترین شرط شرکت در مزایده است. با برگزاری مزایده امسال، تمام معادن که فاقد بهره برداری هستند تعیین تکلیف می شوند تا دیگر واحد معدنی راکد نداشته باشیم.

عبدی گفت: در حال حاضر حدود ۲۸۰ پروانه بهره برداری دارای بهره بردار داریم که حدود ۴۰ مورد آن ها غیر فعال هستند؛ البته که همیشه واحد غیر فعال وجود دارد اما سعی کرده ایم مشکلات معادن غیرفعال را مرتفع کنیم تا به سوی فعالیت حرکت کنند.

 

دیدگاهتان را بنویسید