239074

مزایده ۳۱۸ محدوده معدنی جنوب کرمان پیش روی سرمایه‌گذاران قرار گرفت

دنیای معدن- رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان اعلام کرد: مزایده ۳۱۸ محدوده معدنی در جنوب استان کرمان آماده برگزاری شده است و از سرمایه گذاران می خواهیم تا سه شنبه هشتم آذر امسال اسناد مزایده را دریافت کنند.

به گزارش دنیای معدن، مسلم مروجی روز یکشنبه اظهارداشت: تاریخ بازگشایی پیشنهادهای مزایده شنبه ۲۶ آذر ماه سال جاری است و سرمایه گذاران و متقاضیان دارای شرایط شرکت در مزایده می توانند تا تاریخ هشت آذر اسناد مزایده را دریافت و پیشنهادهای خود را تا تاریخ ۲۳ آذر تحویل سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان دهند.

وی با بیان اینکه به دلیل تنوع و تعدد ماده معدنی باید جنوب کرمان را بهشت معادن نامید ادامه داد: مزایده ۳۱۸ محدوده معدنی به منظور افزایش تولید داخل و اشتغال انجام می شود.

مروجی با اشاره به تاکید رهبر معظم انقلاب به افزایش تولید داخل و اشتغازایی گفت: سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان از شیوه های مختلف نظیر مزایده معادن، محدوده های معدنی و استفاده از ظرفیت کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید جنوب کرمان برای افزایش تولید و اشتغال در منطقه گام های موثری برداشته است.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان اضافه کرد: با فعال شدن این تعداد محدوده معدنی، شاهد تحولی عظیم در توسعه، پیشرفت و اشتغال جنوب کرمان خواهیم بود.

مسئولان سازمان صمت جنوب کرمان در پاسخ به خبرنگار ایرنا درباره نوع مواد معدنی به مزایده گذاشته شده گفتند: مزایده مربوط به بیشتر مواد معدنی می شود که مهمترین آنها مس، آهن، کرومیت و دیگر مواد معدنی است.

جنوب کرمان ۸۸ معدن با ذخیره قطعی بیش از ۲۲۶ میلیون تُن دارد که استخراج سالانه آنها ۲.۵ میلیون تُن است.

 

دیدگاه تان را بنویسید