236645

سیطره شرکت‌های ‌بزرگ بر ۸۰۰ نقطه امیدبخش معدنی/ دستور رئیسی اجرایی شود

دنیای معدن: رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: ۸۰۰ نقطه امیدبخش معدنی وجود دارد که در چنبره شرکت‌های معدنی بزرگ هستند و هیچ فعالیتی روی آنها انجام نمی‌شود.

به گزارش دنیای معدن، محمدرضا پورابراهیمی عصر امروز در شورای توسعه و برنامه‌ریزی استان کرمان با تبریک هفته دولت و گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر اظهار داشت: سال مالی جذب اعتبارات عمرانی برای اولین بار تا پایان شهریور قرار داده شده است که فرصت خوبی بوده است.

وی با بیان اینکه مدیران اجازه ندهند حتی یک ریال از بودجه و اعتبارات استان برگشت بخورد، گفت: با توافقی که با وزارت صنعت، معدن و تجارت داشتیم مراکز ارائه خدمات کسب و کار راه‌اندازی شده است.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه راه‌اندازی این مرکز ظرفیت خوبی است، بیان کرد: در این مراکز مشاوره، بازاریابی و تامین مالی انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه مرکز ارائه خدمات فضای کسب و کار در استان کرمان هم راه‌اندازی شده و از این ظرفیت در استان استفاده شود، افزود: معادن حبس شده استان کرمان هم باید آزاد شود.

پورابراهیمی با اشاره به اینکه در سفر هیئت دولت به استان کرمان رئیس جمهور نیز دستور صریح به وزیر صنعت، معدن و تجارت دادند که این معادن فعال شود، افزود: در کشور حدود 800 نقطه امیدبخش معدنی وجود دارد که در سیطره شرکت‌های معدنی بزرگ هستند و هیچ فعالیتی روی آنها انجام نمی‌شود.

وی با بیان اینکه در فاز اول باید معادنی که در اختیار دولت قرار دارند، آزاد شوند، گفت: برنامه زمان‌بندی آزادسازی معادن در استان کرمان باید ارائه شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید