235081

رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس:

اصلاح قانون معادن در راه صحن علنی مجلس است

دنیای معدن- رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به ضرورت اصلاح قانون معادن گفت: این اصلاحیه طی هفته های آتی به صحن علنی مجلس می‌رود.

به گزارش دنیای معدن، مصطفی طاهری شامگاه سه‌شنبه در پایان نشست با فعالان معدنی و اقتصادی استان زنجان که در محل اتاق بازرگانی زنجان برگزار شد، در جمع خبرنگاران با بیان اینکه اصلاح قانون معادن تکمیل شده است افزود: اصلاح و  بازنگری های لازم در خصوص قانون معادن صورت گرفته است و به زودی به صحن علنی مجلس ارائه می شود.

وی استعلامات حوزه معدن طی سال گذشته در استان زنجان را در حد صفر عنوان کرد و گفت: با وجود منابع، تنوع و حجم مواد معدنی غنی در استان ، اما در عمل شاهد هستیم که مسیر قفل شده است.

رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس تاکید کرد: تلاش  می کنیم  مسائل و مشکلات حوزه معدنی را به صورت استانی و در صورت نیاز، به صورت ملی، پیگیری و حل  و فصل کنیم.

طاهری اظهار داشت: در کمیسیون صنایع و معادن مجلس نیز با توجه به اینکه زنجان هم استان معدن خیزی است تلاش می‌کنیم تسهیلگری های خوبی را در این حوزه داشته باشیم.

وی با بیان اینکه در نشست با فعالان اقتصادی، تجار، بازرگانان و صادرکنندگان، مشکلات مختلف فعالان اقتصادی از جمله رفع تعهدات ارزی مطرح شد، اظهار داشت: حداقل اقدامات ما رفع مشکلات و حمایت از فعالان اقتصادی است.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه هماهنگی هایی صورت گرفت تا هم در سرمایه گذاری و هم افزایش تولید ناخالص داخلی استان در بخش صنعت، حرکت هایی انجام شود  گفت: ظرفیت ها در صنعت و معدن بیشتر است.

وی تاکید کرد: در سال ۱۴۰۱ رشد ۱۵ درصدی برای بخش صنعت در نظر گرفته شده است.

 

دیدگاه تان را بنویسید