234022

سرمایه گذاران روسی به دنبال استخراج معادن افغانستان

دنیای معدن: در ادامه تلاش سرمایه گذاران خارجی در بخش معدن افغانستان، هیئتی از سرمایه گذاران روسیه در این باره با معاون نخست وزیر طالبان دیدار کرد.

به گزارش دنیای معدن، «محمد عبدالکبیر» معاون سیاسی نخست وزیر طالبان با «اسماعیل اسماعیلوف»، «هاشم بیگ کورمانوف» و «نوسب بیک رسولان» مسئولین گروه روسی «آسیا ماینینگ» دیدار کرد.

براساس بیانیه منتشر شده توسط طالبان، این هیئت روسی با ابراز علاقمندی برای سرمایه گذارای در بخش معادن افغانستان، وضعیت امنیتی این کشور را نیز اطمینان بخش خواندند.

عبدالکبیر نیز در این دیدار تاکید کرد که هیئت حاکمه افغانستان از سرمایه گذاران داخلی و خارجی استقبال کرده و امنیت و مصونیت آن ها را تضمین می کند.

معاون سیاسی نخست وزیر طالبان همچنین خاطرنشان کرد که کابل آماده هرگونه همکاری لازم با سرمایه گذران است.

براساس بررسی های انجام شده، افغانستان دارای منابع معدنی کم نظیر مس، طلا، نفت، گاز طبیعی، اورانیوم، بوکسیت، زغال سنگ، سنگ آهن و عناصر خاکی نادر همچون لیتیوم، کرومیوم، سرب، روی، سنگ های قیمتی، تالک، سولفور، کبالت، تراورتن، گچ و سنگ مرمر است.

وزارت معادن دولت طالبان: فرصت های خوب سرمایه گذاری در این کشور مهیا استکابلوف: طرح آمریکا برای استفاده از افغانستان علیه روسیه شکست خورد

پیش از این نیز، «ضمیر کابلوف» نماینده ویژه رئیس جمهور روسیه در رأس هیئتی بین الوزارتی شامل نمایندگان وزارت های دفاع، کشور، اقتصاد، صنعت، کشاورزی و انرژی این کشور برای دیدار با مقامات طالبان به کابل سفر کرده بود.

«عبدالقهار بلخی» سخنگوی وزارت خارجه طالبان در بیانیه ای گفته بود که دو طرف در این دیدار درباره تقویت روابط سیاسی، اقتصادی، ترانزیتی و منطقه ای گفت وگو کردند و کابلوف نیز سیاست طالبان را «متوازن و به نفع جهان» خوانده است.

 

دیدگاه تان را بنویسید