233301

تکلیف دولت رشد اقتصادی ۹ درصدی در بخش معدن استان است

دنیای معدن- استاندار آذربایجان غربی گفت: تکلیف دولت به آذربایجان غربی برای ایجاد رشد اقتصادی ۹ درصدی در بخش معدن بسیار مهم و نشان دهنده نگاه خوب دولت سیزدهم به این استان است.

به گزارش دنیای معدن، محمدصادق معتمدیان چهارشنبه شب در حاشیه امضای تفاهم نامه ۶۰ هزار میلیارد ریالی توسعه معادن آذربایجان غربی با شرکت ایمیدرو گفت: ما نیز باید برای تحقق این امر با همه توان وارد شویم تا ضمن ارتقای رتبه استان، اشتغال جوانان را نیز شاهد باشیم.

او گفت: برای بهبود این وضعیت، باید کار جهشی بعنوان یک ضرورت اجتناب ناپذیر صورت گیرد.

استاندار آذربایجان غربی می گوید: عقب افتادگی موجود در این بخش را با روال عادی نمی شود جبران کرد بلکه باید کار جهشی را در دستور کار داشته باشیم.

معتمدیان گفت: بهترین و بزرگترین معادن پلی متال در آذربایجان غربی قرار دارد و حتی در برخی موارد، رتبه یک منطقه را نیز یدک می کشیم ولی کار قابل قبولی تاکنون در این حوزه انجام نشده است.

او گفت: سرمایه گذاران زیادی در راستای اجرای طرح های اکتشاف، تولید و فرآوری مواد معدنی در آذربایجان غربی اعلام آمادگی کرده اند که باید موانع را از پیش روی آنان برداریم.

استاندار آذربایجان غربی سهم اشتغال و ارزش افزوده بخش معدن در استان را زیر یک درصد اعلام کرد.

به گفته معتمدیان ؛این رقم باید با کار کارشناسی، تسهیل صدور مجوز و سرمایه گذاری نهادهایی نظیر ایمیدرو بهبود یابد که اولین گام در این خصوص، با امضای تفاهم نامه برداشته شد.

 

دیدگاه تان را بنویسید