233172

ورود «پیشرانان پیشرفت ایران» به حوزه‌های دانش‌بنیان و صنایع مولد

دنیای معدن-دبیر و عضو گروه "پیشرانان پیشرفت ایران" گفت: به دستور معاون اول رئیس جمهور این گروه در حوزه صنایع با ضریب اشتغال‌زایی بالا فعالیت خود را آغاز می‌کند.

به گزارش دنیای معدن، «مهدی سدیدی» گفت:گروه پیشرانان پیشرفت ایران با راهبری دولت و مشارکت شرکت‌های فعال در صنایع با ضریب اشتغال‌زا بالا، پروژه‌های جدید خود را در دو حوزه دانش‌بنیان و صنایع مولد آغاز خواهد کرد.

دبیر و عضو گروه پیشرانان پیشرفت ایران افزود: این گروه به دستور محمد مخبر معاون اول رئیس جمهور و با برنامه‌ریزی دستیار ویژه اقتصادی رئیس جمهور، با حضور شرکت‌های جدید در این دو محور کلیدی وارد خواهد شد.

وی تصریح کرد «این تصمیم در آخرین نشست گروه پیشرانان و پس از ارائه پیشنهادات گرفته شده» و «این گروه در شاخه جدید خود با راهبری دولت و مشارکت شرکت‌های فعال در صنایع با ضریب اشتغال‌زایی بالا مانند نساجی و تبدیلی غذایی پروژه‌های جدید خود را آغاز خواهد کرد».

دبیر و عضو گروه پیشرانان پیشرفت ایران همچنین خاطر نشان کرد که در خصوص محور دانش‌بنیان مقرر شده نشست مشترک گروه با معاون علمی و فناوری رئیس جمهور برگزار و مقدمات تشکیل نهاد انتقال و توسعه فناوری‌های راهبردی انجام پذیرد.

«گروه پیشرانان پیشرفت ایران» با نگاه به تولید داخل در بهمن ماه سال گذشته عملیات اجرایی ۴۸ پروژه با ۱۷ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری را آغاز کرده است.

 

دیدگاه تان را بنویسید