کدخبر: 221498 ارسال به دیگران پرینت

۵۰۳ معدن دارای پروانه بهره برداری در آذربایجان غربی فعالیت می کند

دنیای معدن -رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی گفت: ۵۰۳ معدن دارای پروانه بهره برداری معتبر در این استان فعالیت می کند.

به گزارش دنیای معدن، غلامرضا بابایی روز یکشنبه در گفت و گویی افزود: ذخیره این معادن بیش از ۱۱۳ میلیون تن برآورد شده و پنج هزار و ۱۷۹ نفر در آنها مشغول فعالیت هستند.

وی ادامه داد: ۲۱۶ محدوده اکتشافی و ۵۶ معدن دارای گواهی نامه کشف معتبر با ذخیره قطعی بیش از ۲۳ میلیون تن انواع مواد معدنی از لحاظ تنوع مواد معدنی در رتبه های نخست کشور قرار دارد.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی بیان کرد: معادن استان با توجه به شرایط خاص استان از جمله مرزی بودن، زیست محیطی و منابع طبیعی بخصوص وجود پوشش های گیاهی و گون در اکثر نقاط استان فعالیت های معدنی را کمی سخت می کند که البته با تعاملات بین دستگاه های ذیربط وجود بیشتر موانع معدنکاران حل شده است.

بابایی افزود: با توجه به وضعیت اقتصادی فعلی کشور، توسعه و ادامه فعالیت های معدنی در استان بخصوص برای معادن کوچک مقیاس بدون حمایت اقتصادی و فنی سخت است و سازمان بدنبال رفع موانع این معادن می باشد.

وی اضافه کرد: اولویت نیاز معادن کوچک مقیاس استان تأمین ماشین آلات معدنی است.

بابایی گفت: طرح احیاء، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس از سال ۱۳۹۸ در سراسر کشور آغاز و در حال اجرا می باشد و با هماهنگی های انجام شده بین دستگاه های ذیربط دولتی و بخش خصوص اجرای این طرح به نقطه عطف خود رسیده است.

وی افزود: اکنون این طرح به عنوان محور کار است به گونه ای که سرمایه گذار، معدن دار و پیمانکار کنار هم قرار می گیرند و ما بسته به نوع کارشان و با توجه به میزان سرمایه گذاری و با توجه به زمینه تخصصی که علاقه مند هستند در آن فعالیت کنند و همین طور معادن موجود، همه را کنار هم قرار می دهیم و در قالب جلسات مذاکره خیلی دوستانه آنها را به تصمیم می رسانیم.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:

دیدگاه تان را بنویسید