|
کدخبر: 221407 ارسال به دیگران پرینت

رییس خانه صنعت، معدن و تجارت:

اقتصاد معدن جایگزین نفت خواهد بود

دنیای معدن -رییس خانه صنعت، معدن و تجارت کشور گفت: معتقدیم که اقتصاد معدن جایگزین نفت خواهد بود. روزی نفت تمام می شود و تداوم سرمایه گذاری در صنعت معدن می تواند این صنعت را از خام فروشی نجات دهد.

به گزارش دنیای معدن، عبدالوهاب سهل آبادی روز چهارشنبه در آیین بهره برداری از مجتمع کارخانه های فرآوری منگنز رباط کریم اظهار داشت: باید به سمت اقتصاد معدن رفت و معتقدیم که معدن بعدا جایگزین نفت خواهد بود و این مستلزم تداوم کارهای شروع شده است.

وی گفت: اکثر معادن کشور در دورافتاده ترین مناطق و در فاصله ۱۰۰ تا ۲۰۰ کیلومتری جاده ها با سختی طی مسیرهای خاکی و همچنین با فرسوده ترین ماشین آلات معدنی فعالند و این کمبودها، ناامنی های بسیاری برای معادن و مدیران معادن به وجودآورده است.

سهل آبادی گفت: نباید امروز به گونه ای باشد که بخش کارگری که شرکای کاری ما هستند امور را به سختی بگذرانند. وزرای کار و صمت باید کنار هم باشند. تا مشکلات کارگر حل شود.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت تهران نیز در این آیین گفت: ریل گذاری درست، زمانی انجام می شود که مدیران منصوب مراتب ارتقای شغلی را طی کرده باشند و با مسایلی از اجرا تا سیاست گذاری آشنا باشند.

یدالله صادقی با اشاره به نقش بخش خصوصی اظهار داشت: بخش خصوصی اگر تلاش نکند بهترین تصمیمات و سیاست گذاری ها هم عقیم می ماند.

وی ادامه داد: در معدن منگنز رباط کریم که در حال تبدیل شدن به یک مجتمع است، احیای واحدهای راکد در دستور کار قرار دارد و اینکه ظرفیت واحدها بالا رود و اشتغال پایدار ایجاد شود.

وی افزایش ارزش افزوده در واحدهای صنعتی کشور را از دیگر برنامه های راهبردی عنوان کرد و گفت: این امر مورد تایید رهبری قرار گرفته است و افتتاحیه امروز نیز در راستای فرمایشات و تاکیدات رهبری است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:

دیدگاه تان را بنویسید