کدخبر: 221358 ارسال به دیگران پرینت

حل مشکل بهره برداران معادن خوزستان

دنیای معدن - به واسطه پیگیری صورت گرفته، مشکل بهره برداران معادن خوزستان برای بکارگیری مسئول فنی در معادن خوزستان رفع شد.

به گزارش دنیای معدن ، دبیر شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی خوزستان گفت: برابر با پیگیری دبیرخانه شورا و همچنین به واسطه تعامل صورت گرفته با وزارت صنعت، معدن و تجارت، درجه بندی معادن استان خوزستان اصلاح و بازنگری شد.


شهلا عموری افزود: با تغییر در درجه بندی معادن استان خوزستان، مشکل اعضای نظام مهندسی معدن استان که فاقد پروانه اشتغال (در رشته استخراج) هستند برای بکارگیری در شغل مسئولان فنی معادن رفع شد.


وی ادامه داد: بعد از تغییر درجه بندی معادن استان، اعضای سازمان نظام مهندسی معدن که فاقد پروانه اشتغال (صادره از وزارت صمت) هستند می توانند به صورت پاره وقت با بهره برداران معادن خوزستان همکاری کنند.


عموری خاطر نشان کرد: خوزستان دارای ۱۹۸ معدن فعال است که ماهیت ۷۰ درصد مواد استحصال شده از آن ها شن و ماسه (مخلوط کوهی) است و سالانه ۱۵۰ هزار تن شن و ماسه از این معادن استخراج می شود.


آیین نامه اجرایی قانون معادن کشور پیش از این دارای الزاماتی است که از جمله آن برخورداری معادن از مسئول فنی است که خوزستان در این زمینه به واسطه نوع درجه بندی معادن از افراد واجد شرایط بسیار محدودی برخوردار است و همین امر باعث سلب صلاحیت تعداد زیادی از معادن این استان شده است.


قانون معادن در سال های ۱۳۷۷ و ۱۳۹۲ مورد بازنگری و اصلاح قرار گرفت، اما وزارت صنعت، معدن و تجارت اجرایی شدن کامل این قانون را به منظور رعایت اصول علمی و فنی استخراج معادن از ابتدای امسال با حساسیت بیشتری دنبال می کند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:

دیدگاه تان را بنویسید