|
کدخبر: 221135 ارسال به دیگران پرینت

افزایش تعداد پروانه اکتشاف معادن در خوزستان

دنیای معدن - ۱۱ فقره پروانه اکتشاف، گواهی کشف و پروانه بهره برداری معدن در پنج ماه نخست امسال در خوزستان صادر شد.

به گزارش دنیای معدن، معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان با بیان اینکه توسعه معادن و صنایع معدنی از برنامه های محوری این سازمان است گفت: در استان خوزستان بیشترین معادن ثبت شده مربوط به شهرستان های رامهرمز، اندیمشک و دزفول است که صدور این تعداد پروانه بهره برداری باعث رونق فعالیت معدنی در استان می شود.

رامین داوودی افزود: اخذ وصولی حقوق دولتی معادن در خوزستان در پنج ماه نخست امسال بیش از ۵۸۹ میلیارد و ۹۴۱ میلیون ریال بوده که نسبت به مدت مشابه پارسال رشد صددرصدی را نشان می دهد.

وی گفت: سازمان صمت خوزستان از ابتدای امسال تاکنون موفق شده ۲ معدن راکد را در استان فعال کند و همچنان پیگیر مشکلات معادن غیر فعال هستیم.

عمده معادن استان خوزستان سنگ لاشه یا شن و ماسه هستند که این معادن نیز تابع شرایط خاص ساخت وساز در کشور هستند و وقتی پروژه های عمرانی نظیر راه سازی یا ساختمان سازی در کشور فعال نباشند یا کم باشند به تبع آن، فعالیت این معادن نیز کم می شود.

تعداد معادن خوزستان ۲۵۰ معدن است که ۷۰ درصد آن ها در حوزه شن و ماسه و یا سنگ لاشه هستند که در طبقه بندی صورت گرفته از درجه سه برخوردار هستند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:

دیدگاه تان را بنویسید