251788

وزیر کار: برداشت از حقوق بازنشستگان اشتباه سیستمی بود

دنیای معدن: مرتضوی گفت: برداشت از حقوق بازنشستگان اشتباه سیستمی بود و بلافاصله این اشتباه اصلاح شد.

به گزارش دنیای معدن از تسنیم، سیدصولت مرتضوی وزیر کار در حاشیه جلسه هیئت دولت و در جمع خبرنگاران گفت: در حوزه اشتغال قولی که دولت داده بود عملی شده است و سال‌های 1401 و 1402 بیش از یک میلیون فرصت شغالی ایجاد کرده‌ایم. همچنین ناترازی صندوق‌ها را قدری جبران کرده‌ایم و بدهی صندوق‌ها به بانک‌های عمل کاهش پیدا کرده است و در حال صفر کردن آن هستیم.

وی افزود: منابع درآمدی را مستحکم کردیم و ضریب پشتیبانی صندوق‌ها را افزایش دادیم. مدت زمان رسیدگی به دعاوی کاهش پیدا کرده است و بالغ بر 4 میلیون نفر دوره‌ در مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای برگزار شده است.

وزیر کار ادامه داد: در سازمان بهزیستی هیچ مستمری بگیری در نوبت قرار ندارد و اگر کسی هست مراجعه کند و مشکلش را برطرف کند؛ علاوه بر این حدود 40 درصد حقوق مستمیری بگیران افزایش پیدا کرده است.

مرتضوی درباره برداشت از حساب بازنشتسگان گفت: اشتباهی در سیستم حسابداری تامین اجتماعی انجام شد و از حدود 50هزار نفر از بازنشستگان برداشتی انجام شده بود و از حساب کسانی که کد دستوری برای برداشت را جهت سهام یکی از پتروشیمی ها ثبت نکرده بودند نیز برداشت شد و بلافاصله این اشتباه اصلاح شد.

دیدگاهتان را بنویسید