248027

دولت بحث عدالت اجتماعی را در حقوق بازنشستگان اعمال کند

دنیای معدن: نماینده مردم بویین زهرا در مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از مصداق های عدالت اجتماعی پرداخت عادلانه حقوق و مزایاست و مهمترین موضوع نیز اکنون بازنشستگان است که باید عدالت در پرداخت برای بازنشستگان عملیاتی شود.

به گزارش دنیای معدن، روح الله عباسپور نماینده مردم بوئین زهرا در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری موج، با اشاره به عدم همسان سازی حقوق بازنشستگان کشوری و لشگری، اظهار داشت: یکی از مطالبات جدی نمایندگان از سران قوا بحث همسان سازی حقوق بازنشستگان لشگری و کشوری است؛ زیرا اکنون این قشر از جامعه با مشکلات زیادی در زندگی و معیشتشان مواجهه هستند.

وی با اشاره به صحبت های رهبری درباره برقرار عدالت اجتماعی در جامعه، افزود: یکی از اولویت مهم مجلس عدالت اجتماعی است. همچنین زمان انتخابات ریاست جمهوری آقای رییسی گفتند که شعار این دولت عدالت اجتماعی است.

نماینده مردم بویین زهرا در مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از مصداق های عدالت اجتماعی پرداخت عادلانه حقوق و مزایاست و مهمترین موضوع نیز اکنون بازنشستگان است که باید عدالت در پرداخت برای بازنشستگان عملیاتی شود.

عباسپور تصریح کرد: دولت با آوردن احکامی درباره بازنشستگان در لایحه برنامه هفتم موافقت کرده است و مجلس شورای اسلامی نیز تا به نتیجه رسیدن آن پیگیری خواهد کرد. چون با توجه به تورم کنونی جامعه توان خرید و معیشت را از بازنشستگان کشوری و لشگری گرفته است اما برای بازنشستگان دو کار می توان انجام داد.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: بازنشستگان انتظار دارند بعد از 30 سال حق بازنشستگی پرداخت می کنند از یک حقوق و مزایای متناسب با شرایط روز جامعه و متناسب با افزایش تورم را داشته باشد اینکه توقع داریم از دولت لایحه را هر چه زودتر اصلاح کند و همچنین در لایحه برنامه باید احکامی آورده شود دولت را مکلف کند در پنج سال آتی همسان سازی حقوق ها را انجام دهد.

دیدگاهتان را بنویسید