241782

نحوه درخواست سابقه بیمه تامین اجتماعی و بازنشستگی برای افراد بدون شغل

دنیای معدن: مدیرکل تامین اجتماعی استان البرز گفت: برخلاف گذشته که فقط گروه خاصی می‌توانستند خود را بیمه کنند و متاسفانه بسیاری از مردم قادر نبودند از مزایای بیمه استفاده کنند، اکنون با وجود طرح‌هایی مانند بیمه فراگیر، همه افراد جامعه می‌توانند تحت پوشش بیمه قرار بگیرند.

به گزارش دنیای معدن، داود سعدزاده با توضیح در خصوص بیمه فراگیر خانواده  اظهار کرد: بیمه فراگیر خانواده ایرانی، بسته‌ای است که انواع بیمه‌های مرتبط با خانواده و افرادش از جمله دختران، زنان خانه دار و دانشجویان را شامل می‌شود.

وی در خصوص اینکه چه کسانی می‌توانند از این طرح استفاده کنند گفت: زنان خانه دار، دختران و دانشجویان بین ۱۸ تا ۵۰ سال، می‌توانند از این طرح استفاده کنند. فرزندان قبل از تشکیل خانواده و با پرداخت مبلغی به عنوان حق بیمه به صورت ماهیانه از مزایای تامین اجتماعی بهره‌مند شده و زودتر از بقیه به سن بازنشستگی برسند و مستمری دریافت کنند. به عبارتی دیگر، افرادی که تحت پوشش هیچ بیمه‌ای نیستند و شغل ثابتی هم ندارند می‌توانند از طرح فراگیر استفاده کنند تا برای خود سابقه‌ای ایجاد کنند.

این مسئول با اشاره به تفاوت‌های بین این طرح و دیگر بیمه ها افزود: افراد تحت پوشش این بیمه می‌توانند علاوه  بر پوشش هزینه‌های پزشکی خود، از خدمات بازنشستگی، فوت و از کارافتادگی هم استفاده کنند. برخلاف گذشته که فقط گروه خاصی می‌توانستند خود را بیمه کنند و متاسفانه بسیاری از مردم قادر نبودند از مزایای بیمه استفاده کنند، اکنون با وجود طرح‌هایی مانند این بیمه، همه افراد جامعه می‌توانند تحت پوشش بیمه قرار بگیرند.

سعدزاده اضافه کرد: سال گذشته ۸۳ هزار و ۹۹۱ نفر در استان تحت پوشش این بیمه قرار گرفتند و امسال نیز تعداد بیمه شدگان با افزایش ۱۷ درصدی به ۹۸ هزارو ۴۹ نفر رسیده است.

مدیرکل تامین اجتماعی استان البرز در خصوص این که چگونه از بیمه طرح فراگیر خانواده ایرانی استفاده کنیم، گفت: استفاده از این طرح بیمه فراگیر خیلی ساده است؛ لذا متقاضیان می‌توانند به سامانه خدمات غیرحضوری سازمان تامین اجتماعی به نشانی es.tamin.ir مراجعه کنند.

وی ادامه داد: فرآیند ثبت نام برای هر یک از این بیمه‌های این طرح به صورت غیرحضوری است و اصلاً نیاز نیست متقاضی به شعبه و یا کارگزاری تامین اجتماعی مراجعه کند مگر اینکه مشکل خاصی در روند ثبت نام او به وجود بیاید که چاره‌ای جز مراجعه حضوری نیست.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید