238763

خبر خوش : افزایش حقوق ۳ میلیون تومانی برای چه کسانی است؟

دنیای معدن: به پیشنهاد مجلس و رای مثبت شورای نگهبان، کارمندان دولت و بازنشستگان کشوری و لشکری مشمول افزایش حقوق شده‌اند.

به گزارش دنیای معدن : هفته گذشته مجلس پیشنهاد افزایش حقوق برخی از کارمندان و بازنشستگان را مصوب کرد که شورای نگهبان هم به آن رای مثبت داده و قرار است این افزایش به زودی اعمال شود.

بر اساس این مصوبه حقوق کلیه بازنشستگان کشوری و لشکری بین ۹۰۰ هزار تومان تا دو میلیون تومان افزایش یافته است. یعنی کف افزایش حقوق بازنشستگان ۹۰۰ هزار تومان است و بیشترین مبلغ آن دو میلیون تومان است.

آنگونه که دولت اعلام کرده این افزایش حقوق شامل حقوق مهر ماه به بعد بازنشستگان می‌شود، اما از آذر ماه به حساب آن‌ها واریز خواهد شد.

دومین گروهی که مشمول افزایش حقوق می‌شوند کارمندان دولت هستند. افزایش حقوق این گروه هم حدود یک میلیون تومان است. اما جز این مبلغ، حق اولاد کارمندان هم صد در صد افزایش یافته است.

حق اولاد سال ۱۴۰۱ هم ۴۱۷ هزار تومان بود که دو برابر شده و به حدود ۸۴۰ هزار تومان رسیده است. به ازای همسر هم افزایش ۵۰ درصدی لحاظ می‌شود. مجموع این عوامل سبب می‌شود که حقوق کارکنان دولت بین ۲.۵ تا ۳ میلیون تومان افزایش داشته باشد.

درباره کارمندان دولت هم این افزایش ماه از مهر واریز می‌شود و مابه‌التفاوت دو ماه اول سال در آذر به حساب مشمولان واریز می‌شود.

البته این شیوه افزایش حقوق و مبلغ حقوق کارمندان دولت با واکنش برخی از نمایندگان مجلس مواجه شده است. چون این مبالغ افزایش حقوق کارمندان و بازنشستگان بخش دولتی در حالی اعلام شده که قرار نیست هیچ تغییری در دریافتی کارمندان بخش خصوصی اعمال شود.

 

  • مرضیه گندمی ارسالی در

    باسلام حضور تمامی افراد وارگان هایی که در افزایش حقوق بازنشستگان بهر شکلی سهیم هستند جای تشکرو قدردانی هست که به بازنشستگان اعم از لشکری و کشوری وتامین اجتماعی هستید ولی الان دوسال میشه که وعده وعیدهای زیادی داده شده اما ما چیزی هنوز عایدمان نشده ولی با این تورم وگرونی این مبالغ که گفته شده اضافه میشود دردز را دوا نمیکند مثل معروف یکی بخوره سیرو پر یکی بخورخ درد دل استدعا دارم که بیشتر بفکر این قشر که بعد از بازنشستگی گرفتار همه بیمار ی هستیم الان من خودم دیسک کمر آرتروز زانو ساییدگی قوزک پا ناراحتی قبلی این حقوق کفاف دوا ودکترم نمیشه استدعا دارم بیشتر ازاین بفکر این قشر از جامعه باشید ممنون وسپاسگزار

دیدگاه تان را بنویسید