236312

عضو کمیسیون آموزش مجلس: افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی معطل معرفی وزیر

دنیای معدن: نماینده مردم ۵ شهر استان خراسان شمالی در مجلس شورای اسلامی گفت: با وجود اینکه هیئت تطبیق مجلس افزایش ۳۸ درصدی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی را مصوب کرد، اما وزارت کار به دلیل اینکه وزیر ندارد و همچنان در بلاتکلیفی به سر می‌برد .

به گزارش دنیای معدن، محمد وحیدی با اشاره به وضعیت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و اهمیت این وزارت خانه در شرایط فعلی کشور اظهار داشت: پس از گذشت دو ماه، منتظریم که رئیس جمهور وزیر پیشنهادی کار را به مجلس معرفی کند و این موضوع هر چه سریع‌تر اتفاق بیفتد به نفع کشور است.

وی افزود: یکی از وزارتخانه‌های مهم و کلیدی دولت، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است؛ وزارتخانه‌ای که تشکیلات زیاد و مهمی در زیرمجموعه خود دارد. همه این‌ها به نوعی در نبود وزیر در تلاطم کاری قرار گرفته‌اند و فقدان یک وزیر باعث عدم تصمیم‌گیری برای مسائل مهم کشور در این بخش‌ها شده است.

عضو کمیسیون آموزش مجلس گفت: با وجود اینکه هیئت تطبیق مجلس افزایش 38 درصدی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی را مصوب کرد، اما وزارت کار به دلیل اینکه وزیر ندارد و همچنان در بلاتکلیفی به سر می‌برد و نتوانسته مشکل را حل کند.

وحیدی اظهار داشت: در بحث پرداخت یارانه به دهک‌های مختلف، ایرادات جدی وجود دارد. به باور من، یک مدیر در لایه‌های میانی کشور به راحتی می‌تواند بفهمد افراد در چه دهک‌هایی قرار می‌گیرند، اما همچنان وزارت کار به صورت تصادفی هم این موضوع را بررسی نکرده است. به طور مثال، من افرادی را می‌بینم که در دهک دهم قرار گرفته‌اند و با خود می‌گویم اگر آن فرد در دهک دهم باشد، پس وضعیت کشور بسیار خراب است. یعنی همچنان وزارتخانه فرق بین افراد دارا و کم‌بضاعت را نمی‌تواند تشخیص دهد.

وی با انتقاد از وضعیت پرداخت یارانه به دهک‌های مختلف، افزود: همچنان افراد بسیاری هستند که یا یارانه‌هایشان قطع شده یا در بلاتکلیفی هستند و مرتب آن‌ها به ما مراجعه می‌کنند و متاسفانه همچنان پاسخی از وزارتخانه دریافت نمی‌کنیم.

نماینده مردم 5 شهر استان خراسان شمالی در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: در موضوع سهام عدالت یک فرصتی هست که بین وزارت اقتصاد و وزارت کار باید شکل بگیرد تا افرادی که سهام عدالت‌شان را نگرفته‌اند بر اساس قوانینی که وجود دارد، تعیین تکلیف شوند، اما بسیاری بلاتکلیف مانده‌اند. از این‌رو کار‌های بسیار بزرگ و انجام نشده‌ای در وزارت کار وجود که در کنار مدیریت‌های شرکت‌های زیرمجموعه شستا، کار را پیچیده کرده است. خیلی از افرادی که در این مجموعه‌ها بر سر کار هستند نه رزومه قوی‌ای دارند و نه از توانمندی لازم برخوردار هستند. مطمئناً حضور این افراد در بلندمدت، هم به دولت آقای رئیسی و هم به اقتصاد کشور ضربه خواهد زد.

 

دیدگاه تان را بنویسید